ԱՄՆ-ում նոր քաղաքացիական պատերազմ արդեն սկսվել է. Մասկ
Ամերիկացի միլիարդատեր Էլոն Մասկը կարծում է, որ Միացյալ Նահանգներում արդեն սկսվել է նոր քաղաքացիական պատերազմ։
Նա այս կարծիքը հայտնել է X սոցիալական ցանցում հրապարակված գրառման մեկնաբանության մեջ, որի հեղինակը պնդում է, որ ներկայիս վարչակազմի և լիբերալ ուժերի միջև բախումը, այդ թվում՝ ներգաղթի կիրարկման դեմ բողոքի ցույցերը, նշանավորում են «Քաղաքացիական պատերազմ 2.0»-ի սկիզբը։
«Կարծում եմ՝ այո», - գրել է Մասկը մեկնաբանությունների բաժնում։
Գազետա.ռու-ն գրում է, որ անցյալ ուրբաթ մի քանի հազար մարդ դուրս էին եկել  Մինեապոլիս քաղաքի (Մինեսոտա) փողոցներ: ICE-ի իրավապահ մարմինների գործողությունների դեմ բողոքի ցույցեր են տեղի ունեցել նաև Լոս Անջելեսում, Բոստոնում, Նյու Յորքում և Օրեգոն նահանգի Պորտլենդում։

Маск считает, что новая гражданская война в Штатах уже началась
Американский миллиардер Илон Маск считает, что новая гражданская война в Соединенных Штатах уже началась.
Такое мнение он высказал в комментарии к публикации в соцсети X, автор которой утверждает, что противостояние нынешней администрации и либеральных сил, в том числе в ходе протестов из-за действий иммиграционной полиции, знаменует собой начало "Гражданской войны 2.0".
"Кажется, так и есть", - написал Маск в комментариях к посту.
В пятницу на прошлой неделе в Миннеаполисе, штат Миннесота, на улицы вышли несколько тысяч человек. Акции протеста против действий миграционной полиции ICE также прошли в Лос-Анджелесе, Бостоне, Нью-Йорке и в городе Портленд штата Орегон.