Մենք չենք կարող Հայաստանում շարունակել ունենալ Ալիևի և Էրդղանի սրտի ղեկավար. Քրիստինե Վարդանյան
«Փաստորեն, վարչախումբը ԱԺ ընտրությունները ցանկանում է վերածել Ալիևի պահանջած սահմանադրության հանրաքվեի»,-արձագանքելով այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը Սահմանդրության նոր տեքստի վերաբերյալ արդարադատության նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Սրբուհի Գալյանի հայտարարությանը՝ գրում է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը։
Նրա կարծիքով, անգամ Հայաստանի իշխանություններին ուղղված պահանջն է պարզ.
«Դուք հրապարակում եք մեր ուզած նախագծի տեքտը, մենք ստորագրում ենք նախաստորագրած թուղթը, դուք դրանով խաբում եք ժողովրդին, հետո փոխում եք Սահմանադրությունը։
Թե էլ ինչեր են այսպես պայմանավորվել, դեռևս չգիտենք, բայց կարծում եմ սա պետք է ևս մեկ առիթ դառնա գործող վարչախմբին մերժելու համար։ Մենք չենք կարող Հայաստանում շարունակել ունենալ Ալիևի և Էրդղանի սրտի ղեկավար»։

Кристине Варданян: У нас в Армении больше не может быть угодного Алиеву и Эрдогану руководителя
«Фактически, правящий режим хочет превратить выборы в Национальное Собрание в конституционный референдум по требованию Алиева», – так прокомментировала сегодня заявление министра юстиции Србуи Галян о новом тексте Конституции депутат парламента от фракции «Армения» Кристине Варданян.
По ее мнению, даже требование к властям Армении очевидно:
«Вы публикуете текст проекта, который мы хотим, мы подписываем с вами парафированную бумагу, и вы им обманываете народ и потом меняете Конституцию».
«Какие еще договоренности заключены, пока нам неизвестно, но считаю, что это должно стать еще одним поводом для того, чтобы отвергнуть действующий режим. У нас в Армении больше не может быть угодного Алиеву и Эрдогану руководителя», – подчеркнула она.