«Սևան, Իվան, Երևան» և լուսանկարներ Panorama.am-ից. Ուրգանտը տեսանյութ է հրապարակել իր Հայաստան կատարած ուղևորությունից
Առաջին ալիքի նախկին հաղորդավար Իվան Ուրգանտը իր «Live Urgant» շրջագայության շրջանակներում 2025 թվականի ապրիլին այցելել է Հայաստան։
Իվանին միացել է Ալեքսանդր Գուդկովը, ով նույնպես երեք տարուց ավելի չի երևացել ռուսական հեռուստաեթերում։
Շոումենը ելույթ է ունեցել Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում։ Հեռուստահաղորդավարը նաև կատակել է տեղական թեմաներով և հատկապես տպավորված է եղել Հայաստանի հոկեյի հավաքականի Մալայզիայի նկատմամբ 24-3 հաշվով տարած հաղթանակով։
Իսկ մեկ օր առաջ՝ փետրվարի 4-ին, հեռուստահաղորդավարի YouTube-յան «Live Urgant» ալիքում հրապարակվել է նրա Հայաստան կատարած ուղևորության մասին տեսանյութ՝ «Սևան, Իվան և Երևան» վերնագրով։
Տեսանյութում ներկայացված են կադրեր Ուրգանտի՝ կնոջ հետ Սևանա լիճ կատարած ուղևորությունից, ինչպես նաև դերասանուհի Նատալյա Եպրիկյանի, Հայաստանի ազգային ակադեմիական օպերայի և բալետի թատրոնի տնօրեն Կարեն Դուրգարյանի և ստենդափ կատակերգու Արթուր Չապարյանի հետ հանդիպումներից։
Ալեքսանդր Գուդկովը տեսանյութում հիշում է, թե ինչպես 2015 թվականի ապրիլի 12-ին ամերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթը Հայաստանի մայրաքաղաք Երևանում տված անվճար համերգի ավարտին ցատկեց Կարապի լիճը, որը գտնվում էր իր ելույթի բեմի դիմաց։ Ուեսթի այն ժամանակվա կինը՝ հայկական ծագումով ամերիկացի հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը, թվիթերում գրել էր, որ Քանյե Ուեսթը ցատկել է լիճը՝ մյուս կողմում գտնվող երկրպագուներին մոտենալու համար։
Գուդկովի տեսանյութում արված խոսքերին ուղեկցում են Ուեսթի վերոնշյալ երևանյան համերգի կադրերը, այդ թվում՝ Panorama.am-ից լուսանկարը։

Севан, Иван, Ереван и фото Panorama.am: Ургант показал видео о поездке в Армению
Бывший ведущий Первого канала Иван Ургант в рамках гастрольного тура «Живой Ургант» в апреле 2025 года побывал и в Армении.
Компанию Ивану составил Александр Гудков, который также более трех лет на появляется в эфире российских телеканалов.
Шоумен выступил в спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване. Телеведущий шутил и на местные темы, его особенно впечатлила победа сборной Армении по хоккею над командой Малайзии со счетом 24:3.
А накануне, 4 февраля, на YouTube-канале телеведущего под названием «Живой Ургант» было опубликовано видео о поездке в Армению под названием «Севан, Иван и Ереван».
Так, в видео можно увидеть кадры с поездки Урганта с супругой на озеро Севан, его встреч в Ереване с актрисой Натальей Еприкян, директором Национального академического театра оперы и балета Армении Кареном Дургаряном, стендап-комиком Артуром Чапаряном.
Кстати, Александр Гудков в видео вспоминает, как 12 апреля 2015 года американский рэпер Канье Уэст прыгнул в воды Лебединого озера, рядом с которым выступал, в конце бесплатного концерта, который он дал в столице Армении Ереване. Тогдашняя жена Уэста, американская телевизионная звезда армянского происхождения Ким Кардашян, написала в твиттере, что Канье Уэст прыгнул в озеро, чтобы стать ближе к людям, которые находились на другом берегу.
Слова Гудкова в видео сопровождаются кадрами упомянутого концерта Уэста в Еревана, среди них и фотография Panorama.am.