Փետրվարի 9-ին և 10-ին մայրաքաղաքում նախատեսված պետական արարողակարգային միջոցառումների մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով Երևանի մի քանի փողոցներում կլինեն երթևեկության սահմանափակումներ։
ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ՝
փետրվարի 9-ին՝ ժամը 17։00-ից 21։00-ն, կսահմանափակվի երթևեկությունը Բաղրամյան պողոտայում՝ Բաղրամյան պողոտա-Պռոշյան փողոց խաչմերուկից մինչև Բաղրամյան պողոտա-Մոսկովյան փողոց խաչմերուկ,
փետրվարի 9-ին և 10-ին՝ տարբեր ժամերի, կսահմանափակվի երթևեկությունը Աբովյան փողոցում՝ Աբովյան-Թումանյան փողոցների խաչմերուկից մինչև Հանրապետության հրապարակ, Պուշկինի փողոցում՝ Պուշկին-Կողբացի փողոցների խաչմերուկից մինչև Սախարովի հրապարակ։
Հիշեցնենք, որ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը փետրվարի 9-10-ին պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստանի Հանրապետություն։

Сегодня и завтра движение транспорта на некоторых улицах Еревана будет ограничено
С целью обеспечения безопасности участников государственных протокольных мероприятий, запланированных на 9 и 10 февраля в Ереване, на нескольких улицах столицы Армении будут введены ограничения на движение транспорта, сообщает пресс-служба министерства внутренних дел Армении.
«9 февраля с 17:00 до 21:00 будет ограничено движение по проспекту Баграмяна: от пересечения проспекта Баграмяна и улицы Прошян до пересечения проспекта Баграмяна и улицы Московян.
9 и 10 февраля в разное время будет ограничено движение по улице Абовяна: от пересечения улиц Абовяна и Туманяна до площади Республики, по улице Пушкина от пересечения улиц Пушкина и Кохбаци до площади Сахарова.
Уважаемые граждане, приносим извинения за причиняемые временные неудобства», — говорится в сообщении.