Երևանի փոսերը խոսում են խոշոր չափերի այլանդակության մասին. Վահե Հովհաննիսյան
«Երևանը պրակտիկորեն դառնում է անանցանելի․ քաղաքի գրեթե բոլոր փողոցներում հսկայական փոսեր են, որոնք մարդկանց ամեն օր հսկայական նյութական վնասներ են հասցնում։ Սա խոսում է խոշոր չափերի այլանդակության մասին՝ սկսած տենդերներից, որակից, սարքողներից, վերահսկողներից։ Ոչ մեկին սա չի անհանգստացնում, ոչ մի իրավապահի։ Էսօրվա Երևանը իննսունականների գյուղ է հիշեցնում»,-գրում է է «Այլընտրանքային նախագծեր» խմբի համահիմնադիր Վահե Հովհաննիսյանը։
Նա ընդգծում է՝ սա ոչ ոքի չի հուզում, բայց Չարչյանի՝ պրոֆեսոր Չարչյանի մոտ, մտնում են խուզարկության։ Մարդ, ով երևի Հայաստանի մեկ քառորդին փրկել է հաշմանդամ դառնալուց։ Մարդ, ով ամբողջ կյանքում բուժել և օգնել է։
«Սա քաղաքականություն չի, սա մարդկային բարոյականություն է։ Եկեղեցու դեմ արշավի շրջանակներում ոտնատակ են տալիս եկեղեցուն պատկանող բոլոր հիմնարկները՝ առանց որևէ բանի առաջ կանգ առնելու։ «Քաղաքականությամբ չենք զբաղվում» ասողները, որոնց զգալի մասին Չարչյանն օգնել է և վստահաբար օգնելու է, հանգի՞ստ են նայում այս «չքաղաքականությանը»։ Էսպե՞ս է երկիրը, հասարակությունը պատրաստվում ընտրություններին։ Էսպիսի երկիրը դո՞ւր է գալիս հայ ընտրողին»,-գրում է նա։

Ваге Оганнисян: Выбоины на дорогах Еревана свидетельствуют о безобразии в крупных масштабах
«Ереван практически становится непроходимым: почти на всех улицах города - огромные выбоины, которые ежедневно наносят огромный материальный ущерб людям. Это говорит о масштабном безобразии - начиная с тендеров, качества, рабочих, контролирующих. Никого это не беспокоит, ни одного сотрудника правоохранительных органов. Сегодняшний Ереван напоминает деревню из девяностых», - написал соучредитель группы «Альтернативные проекты» Ваге Оганнисян.
«Это никого не волнует, но они идут с обыском к профессору Чарчяну. К человеку, который, вероятно, спас четверть населения Армении от перспективы стать инвалидами. К человеку, который  всю свою жизнь лечил и помогал. Это не политика, это человеческая мораль.
В рамках кампании против церкви они растаптывают все учреждения, принадлежащие церкви, не останавливаясь ни перед чем. Те, кто говорит: «Мы не занимаемся политикой», значительному числу которых Чарчян помог и, несомненно, еще поможет, неужели смотрят спокойно на эту «неполитику»? Так страна, общество готовятся к выборам? Такая страна нравится армянскому избирателю?» - отметил он.