Team Holding-ը հայտարարում է դոլարային պարտատոմսերի երկրորդ փուլի տեղաբաշխման մեկնարկը․ տեղաբաշխողը՝ Freedom Broker Armenia
17:43 13/02/2026
Team Holding ընկերությունը հայտարարում է անվանական/արժեկտրոնային դոլարային պարտատոմսերի տեղաբաշխման երկրորդ փուլի մեկնարկի մասին։
Առաջին փուլի տեղաբաշխումն ավարտվել է նախատեսված ժամկետից շուտ, ինչը վկայում է Team Holding-ի նկատմամբ շուկայի բարձր հետաքրքրության և ներդրողների վստահության մասին։
Տեղաբաշխումն իրականացվում է Freedom Broker Armenia ներդրումային ընկերության միջոցով՝ ապահովելով գործընթացի թափանցիկությունը և դրա իրականացումը միջազգային չափանիշներին համապատասխան։
Team Holding-ի պարտատոմսերը հանդիսանում են երկարաժամկետ ներդրումային գործիք՝ ուղղված ընկերության ենթակառուցվածքային և նորարարական ծրագրերի ֆինանսավորմանը։ Ընկերության ռազմավարությունն ուղղված է տնտեսական միջավայրի զարգացմանը, նոր տեխնոլոգիաների ներդրմանը և տնտեսության համար արժեք ստեղծող նախագծերի իրականացմանը։
Երկրորդ փուլը մեկնարկում է արդեն ձևավորված շուկայական հետաքրքրվածության և դրական արձագանքի պայմաններում։ Երկրորդ փուլի շրջանակում տեղաբաշխվող դոլարային պարտատոմսերի պայմաններն են՝ անվանական ծավալը՝ 10 միլիոն ԱՄՆ դոլար, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար, արժեկտրոնի եկամտաբերությունը՝ 8,75%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս։ Արժեկտրոնները կվճարվեն եռամսյակային պարբերականությամբ։
Տեղաբաշխման արդյունքում ներգրավվելիք միջոցները Team Holding-ը կուղղի իր հիմնական ռազմավարական ուղղությունների զարգացմանը՝ ենթակառուցվածքային նախագծերի իրականացմանը, նորարարական լուծումների ներդրմանը, ինչպես նաև ընթացիկ նախագծերի ֆինանսավորման արդյունավետության բարձրացմանը։
Team ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Հայկ Եսայանը նշում է․ «Առաջին փուլի պարտատոմսերի տեղաբաշխման՝ նախատեսված ժամկետից շուտ ավարտը մեզ համար հստակ ազդակ էր շուկայի բարձր հետաքրքրվածության և ներդրողների վստահության մասին։ Մենք բարձր ենք գնահատում այդ վստահությունը և այն ընկալում որպես պատասխանատվություն՝ շարունակաբար ապահովելու կայուն աճ և թափանցիկ զարգացում։

Team Holding объявляет о начале второго этапа размещения долларовых облигаций; Андеррайтер - Freedom Broker Armenia
17:54 13/02/2026
Team Holding объявляет о запуске второго транша размещения именных купонных облигаций, номинированных в долларах США. Размещение первого этапа было завершено раньше запланированного срока, что свидетельствует о высоком интересе рынка и доверии инвесторов к компании Team Holding.
Размещение осуществляется через инвестиционную компанию Freedom Broker Armenia, что обеспечивает прозрачность процесса и его соответствие международным стандартам. Облигации Team Holding являются долгосрочным инвестиционным инструментом, направленным на финансирование инфраструктурных и инновационных проектов компании. Стратегия компании ориентирована на развитие экономической среды, внедрение новых технологий и реализацию проектов, создающих реальную ценность для экономики.
В рамках второго транша компания предлагает долларовые облигации на следующих условиях: общий объем размещения - 10 млн долларов США, номинальная стоимость одной облигации - 100 долларов США, купонная ставка - 8,75% годовых, срок обращения - 48 месяцев. Выплата купонного дохода осуществляется ежеквартально.
Привлеченные в результате размещения средства будут направлены на развитие ключевых стратегических направлений Team Holding, реализацию инфраструктурных проектов, внедрение инновационных решений, а также повышение эффективности финансирования текущих программ.
Соучредитель группы компаний Team Айк Есаян отметил: «Досрочное завершение первого этапа стало для нас явным сигналом большого интереса рынка и доверия инвесторов. Мы высоко ценим это и воспринимаем его как ответственность за постоянное обеспечение устойчивого роста и развития. Проект позволяет группе компаний Team развиваться быстрее, расширять сферу своей деятельности и реализовывать более масштабные и амбициозные проекты. В то же время привлеченные средства направляются на реализацию инициатив, которые не только укрепляют нашу экосистему, но и оказывают долгосрочное позитивное влияние на экономический рост».
Директор Freedom Broker Armenia Овак Овакимян подчеркнул, что приоритетом компании остается предоставление инвесторам простых, прозрачных и надежных инвестиционных инструментов. Он отметил, что запуск второго транша облигаций Team Holding, основанный на успешных результатах первого этапа размещения, является важным шагом как для развития эмитента, так и для устойчивого расширения рынка капитала Армении.
Приобрести облигации можно онлайн через платформу Freedom Broker Armenia, обратившись в офис компании либо подав заявку на официальном сайте.