ԱԳ փոխնախարարը Երևանում հանդիպել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի քաղհասարակության ներկայացուցիչների հետ
Հայաստանում «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակում անցկացվում է կլոր սեղան, որի ընթացքում հանդիպել են Հայաստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիական հասարակությունների ներկայացուցիչները։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կլոր սեղան–քննարկմանը փետրվարի 14-ին ներկա է գտնվել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը։
Քննարկումների ընթացքում մասնակիցները անդրադարձել են 2025 թվականի օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնյան գագաթնաժողովում հաստատված խաղաղության օրակարգից բխող գործընթացներին, փոխըմբռնման և վստահության ամրապնդման գործում քաղաքացիական հասարակության դերին

Замглавы МИД встретился с представителями гражданского общества Армении и Азербайджана
В Армении в рамках инициативы «Мост мира» проходит круглый стол, в ходе которого встретились представители гражданского общества Армении и Азербайджана.
Как передает Арменпресс, в круглом столе, состоявшемся 14 февраля, принял участие заместитель министра иностранных дел Республики Армения Ваган Костанян.
В ходе дискуссий участники затронули вопросы, вытекающие из мирной повестки дня, установленной на Вашингтонском саммите 8 августа 2025 года, а также роль гражданского общества в укреплении взаимопонимания и доверия, указывает агентство.