Արտառոց դեպք՝ Երևանում․ 37-ամյա տղամարդը նայելով հարսանիքի տեսանյութը նկատել է, որ իր կինը ձեռքը դրել է իրեն շնորհավորելու համար մոտեցած տղամարդու ուսին․ նա փորձել է հանդիպել այդ տղամարդու հետ
Փետրվարի 8-ին արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 17։40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին է դիմել մարզերից մեկի բնակիչ 51-ամյա Մայրանուշ Գ․-ն և հայտնել, որ փետրվարի 4-ին իր քրոջ որդին, Երևանի բնակիչ 34-ամյա Արման Կ․-ն դիտելով 3 ամիս առաջ մարզերից մեկում տեղի ունեցած հարսանիքի տեսաձայնագրությունը, նկատել է, որ Մայրանուշ Գ․-ի որդին՝ 36-ամյա Սոս Ֆ․-ն շնորհավորելու նպատակով մոտեցել է Արման Կ․-ին և վերջինիս կնոջը, որի ժամանակ Արման Կ․-ի կինը ձեռքը դրել է Սոս Ֆ․-ի ուսին, ինչն էլ բարկացրել է Արման Կ․-ին և վերջինս զանգահարել է և հանդիպում պահանջել Սոս Ֆ․-ից, իսկ փետրվարի 8-ին այցելել է վերջինիս աշխատանքի վայր, սակայն նա հրաժարվել է հանդիպել։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, Մայրանուշ Գ․-ն ոստիկաններին հայտնել է, որ Սոս Ֆ․-ն իր բարեկամներից տեղեկացել է, որ Արման Կ․-ն ասել է, որ պատրաստվում է իր առողջությանը վնաս հասցնել և հնչեցրել է սպառնալիքներ, ինչը Սոս Ֆ․-ն իրական է համարում։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժին։

Свадебное видео, ревность, угрозы спустя 3 месяца: в Ереване разгорелся семейный конфликт
Как сообщает Shamshyan.com, около 17:40 в отдел полиции административного района Канакер-Зейтун Главного управления общинной полиции МВД РА обратилась 51-летняя жительница одной из областей – Майрануш Г.
Она сообщила, что 4 февраля ее племянник (сын ее сестры), 34-летний житель Еревана Арман К., просматривая видеозапись свадьбы, состоявшейся три месяца назад в одной из областей, заметил, что сын Майрануш Г., 36-летний Сос Ф., для поздравления подошел к Арману К. и его супруге. В этот момент жена Армана К. положила руку на плечо Соса Ф., что разозлило Армана.
После этого Арман К. позвонил Сосу Ф. и потребовал встречи, а 8 февраля пришел к нему на работу, однако Сос отказался от встречи с Арманом.
Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, Майрануш Г. заявила полицейским, что Сос Ф. от родственников узнал: Арман К. якобы сказал, что намерен причинить вред его здоровью и озвучил угрозы, которые Сос Ф. воспринимает как реальные.
По данному факту в отделе полиции Канакер-Зейтун были составлены материалы, которые переданы в следственный отдел административного района Канакер-Зейтун Следственного управления города Еревана Следственного комитета РА.