Աշտարակ քաղաքում վերաբացվեց ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի վերանորոգված «Աշտարակ» մասնաճյուղը: Պաշտոնական բացման արարողությանը ներկա էին Բանկի ղեկավարությունը, գործընկերներ, հաճախորդներ և ՏԻՄ ներկայացուցիչներ: «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ից մանրամասնում են, որ վերանորոգված մասնաճյուղը նախատեսված է ավելի քան 8 հազ․ հաճախորդների սպասարկման համար: Մասնաճյուղում գործում է նաև անհատական սպասարկման «Պրիվիլեգիա» գոտի` պրեմիում փաթեթի օգտատերերի համար:
«Աշտարակ» մասնաճյուղը գործում է Բանկի հիմնադրման օրերից և հանդիսանում է ՎՏԲ -Հայաստան Բանկի ներկայության առանցքային օղակ ինչպես քաղաքի, այնպես էլ մարզի մասշտաբով: Վերանորոգման շրջանակներում ամբողջությամբ նորացված է մասնաճյուղի դիզայնը, իսկ տարածքը կազմակերպված է արդի բանկային սպասարկման ստանդարտներին համապատասխան․ նախապես մտածված գոտևորումը և աշխատատեղերի հարմար դասավորվածությունն ապահովում են հարմարավետություն՝ հաճախորդների սպասարկման բոլոր փուլերում:
«Մենք արդիականացրել ենք Բանկի ամենանապահանջված մասնաճյուղերից մեկը՝ «Աշտարակ» մասնաճյուղը՝ բարձրակարգ սպասարկման շրջանակում հաճախորդներին ժամանակակից և հարմար միջավայր ապահովելու նպատակով: Սա մեզ համար ստրատեգիկ նշանակություն ունեցող մասնաճյուղ է, և մենք բարձր ենք գնահատում մեր հաճախորդների վստահությունն ու լոյալությունը, ինչին ի պատասխան մշտապես զարգանում ենք և բարձրացնում աշխատանքի որակը: Այստեղ հաճախորդները ստանում են համալիր բանկային սպասարկում՝ ներառյալ անհատական մոտեցում և պրեմիում ծառայություններ «Պրիվիլեգիա» գոտում», - մեկնաբանել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի - Տնօրինության նախագահի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոն։
Մասնաճյուղը սպասարկում է ավելի քան 8 հազ․ հաճախորդների, այդ թվում` իրավաբանական անձանց: Նրանց հասանելի է բանկային ծառայությունների ամբողջական փաթեթ ՝ հաշվարկադրամարկղային սպասարկում, վարկային և խնայողական պրոդուկտներ, վճարային քարտերի ձևակերպում։ «Պրիվիլեգիա» փաթեթի օգտատերերի համար նախատեսված է առանձնացված սպասարկման գոտի՝ անհատական սպասարկմամբ և բարելավված պայմաններով:
Մասնաճյուղի մուտքի մոտ հաճախորդներին հասանելի է 24/7 ռեժիմով ինքնասպասարկման գոտի, իսկ ներսում տեղադրված են վճարային տերմինալներ, որոնց միջոցով հնարավոր է կատարել ավելի քան 300 բանկային գործառնություն՝ առանց պլաստիկ քարտի կիրառման:

ВТБ (Армения) открыл обновленный офис в городе Аштарак
В городе Аштарак открылся обновленный офис ВТБ (Армения). В торжественной церемонии открытия приняли участие руководство банка, партнёры, клиенты, а также приглашенные гости из региональных структур. Обновлённое отделение рассчитано на обслуживание более 8 тысяч клиентов. В офисе функционирует отдельная зона «Привилегия» для клиентов с премиальным пакетом услуг.
Отделение «Аштарак» работает со дня основания банка и является ключевой точкой присутствия ВТБ (Армения) в городе и регионе. В рамках модернизации полностью обновлён дизайн отделения, пространство организовано в соответствии с современными стандартами банковского обслуживания: продуманное зонирование и удобное расположение рабочих мест обеспечивают комфорт и удобство на всех этапах взаимодействия с клиентами.
«Мы модернизировали одно из самых востребованных отделений банка, офис “Аштарак”, чтобы создать для клиентов современное и комфортное пространство с высоким уровнем сервиса. Это стратегически важное отделение для нас, и мы высоко ценим доверие и лояльность наших клиентов, отвечая на него постоянным развитием и повышением качества работы. Здесь клиенты получают комплексное банковское обслуживание, включая персональный подход и премиальные услуги в зоне “Привилегия”», — отметил заместитель генерального директора — председателя директората ВТБ (Армения) Тарас Кладченко.
В отделении обслуживается более 8 тысяч клиентов, включая юридические лица. Им доступен полный спектр банковских услуг: расчётно-кассовое обслуживание, кредитные и сберегательные продукты, оформление платёжных карт. Для владельцев пакета «Привилегия» предусмотрена отдельная зона обслуживания с персональным сервисом и улучшенными условиями.
У входа в здание клиентам доступна зона самообслуживания в режиме 24/7, в отделении установлены платёжные терминалы, с помощью которых можно совершать более 300 банковских операций без использования пластиковой карты.