Մենք ամեն գնով պետք է պաշտպանենք մեր ինքնությունը․ Արթուր Վանեցյան
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը Լոռու մարզ կատարած այցի ընթացքում հանդիպում է ունեցել «Հայրենիք» կուսակցության Վանաձորի տարածքային կառույցի կանանց խորհրդի անդամների հետ։ Այս մասին հայտնում են «Հայրենիք» կուսակցությունից։
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ներքաղաքական զարգացումների, հասարակական խնդիրների և կուսակցության գործունեության ընթացքի վերաբերյալ հարցեր։ Քննարկումների հիմնական թեման, սակայն, վերաբերել է Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու շուրջ ստեղծված իրավիճակին և գործող վարչախմբի կողմից իրականացվող հետապնդումներին։
Արթուր Վանեցյանը ներկայացրել է իր հստակ դիրքորոշումը՝ շեշտելով եկեղեցու դերի կարևորությունը հայ ժողովրդի պատմության և ինքնության պահպանման գործում։
«Մեր առանձնահատկությունն այլ ազգերից դա մեր լեզուն և մեր Եկեղեցին է, և մենք ամեն գնով պետք է պաշտպանենք մեր ինքնությունը»,-ընդգծել է Արթուր Վանեցյանը։
Արցախցիների սոցիալական խնդիրների լուծմանն ուղղված հարցեր նույնպես հնչեցին: Արթուր Վանեցյանը հստակ ներկայացրեց այն ճանապարհային քարտեզը, որով առաջնորդվելու պարագայում մեր Արցախի հայրենակիցների բնակարանային խնդիրներն ամբողջությամբ հնարավոր կլինի լուծել։ Դա իրականացնելու համար, ըստ նրա, նախ պետք է ազատվել գործող վարչախմբից։
Վանաձորցի կանայք վստահություն և պատրաստակամություն հայտնեցին շարունակել ակտիվ ներգրավվածությունը հասարակական, հանրային և քաղաքական գործընթացներում»,-ասվում է հաղորդագրությունում։

Председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян в ходе визита в Лорийскую область Армении встретился с членами женского совета территориальной структуры политсилы в Ванадзоре. Об этом сообщили в партии «Отечество».
«В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся внутриполитических процессов, общественных проблем и текущей деятельности партии. Основной темой обсуждений, однако, стала ситуация вокруг Армянской Апостольской Святой церкви и преследования, осуществляемые действующим режимом.
Артур Ванецян представил свою четкую позицию, подчеркнув важность роли Церкви в сохранении истории и идентичности армянского народа», – говорится в сообщении.
«Наша отличительная особенность среди других народов – это наш язык и наша Церковь, и мы должны любой ценой защищать свою идентичность», – подчеркнул Артур Ванецян.
«Также были затронуты вопросы, направленные на решение социальных проблем арцахцев. Артур Ванецян четко представил дорожную карту, следование которой позволит полностью решить жилищные проблемы наших соотечественников из Арцаха. Для реализации этой программы, как он подчеркнул, прежде всего необходимо избавиться от действующего режима.
Участницы встречи выразили доверие и готовность продолжать активное участие в общественных, гражданских и политических процессах», – говорится в сообщении.