Ո՞վ է Աջափնյակում կրակոցների հետևանքով մահացածը
Նախաքննության ընթացքում իրավապահները պարզել են փետրվարի 18-ին Աջափնյակի Աբելյան փողոցում մարտաֆիլմ հիշեցնող «ռազբորկայի» մասնակից վիրավորների և մահացածի ինքնությունը։ Մասնակիցների մեջ են Աջափնյակի, Նոր Նորքի և Շիրակի մարզի բնակիչներ։
Shamshyan.com-ը հայտնում է, որ մահացածը Երևանի բնակիչ 45-ամյա Արսեն Վարդանյանն է, վիրավորներն են՝ Երևանի բնակիչներ 39-ամյա Էդգար Ենոքյանը, 18-ամյա Ներսես Սահակյանը, 42-ամյա Հայկ Աբելյանը, Շիրակի մարզի բնակիչ 31-ամյա Ստեփան Մկրտչյանը, Երևանի բնակիչներ 24-ամյա Արմեն Հակոբյանը, 32-ամյա Դավիթ Զաքարյանը և 41-ամյա Գագիկ Սարգսյանը։
Ըստ Armlur-ի, Աջափնյակում հնչած աղմկահարույց կրակոցների հետեւանքով սպանված 45-ամյա Արսեն Վարդանյանը  երգում էր ռեստորաններից մեկում։
ՔԿ-ից հայտնել են, որ Աջափնյակ վարչական շրջանում տեղի ունեցած դեպքի առթիվ Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 44-155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ և 8-րդ կետերի (սպանության փորձը), 155-րդ հոդվածի (սպանությունը), 297-րդ հոդվածի 3-րդ մասի (խուլիգանությունը) և 335-րդ հոդվածի 1-ին մասի (հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառությունը) հատկանիշներով:
Կատարվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ։
Առողջապահության նախարարությունից ավելի վաղ հայտնել էին, որ տեղի ունեցած դեպքի հետևանքով նախնական տվյալներով հիվանդանոց է տեղափոխվել 7 քաղաքացի: Երեքի առողջական վիճակը գնատվում է ծայրահեղ ծանր, երեքինը` ծանր: 1 քաղաքացի մահացել է:

В ходе предварительного следствия правоохранительные органы установили личности раненых и погибшего участников напоминавшего сцену из боевика инцидента, произошедшего 18 февраля на улице Абеляна в административном районе Ачапняк. Среди участников – жители Ачапняка, Нор-Норка и Ширакской области.
Как сообщает портал криминальной хроники Shamshyan.com, погибшим является 45-летний житель Еревана Арсен Варданян. Ранения получили: 39-летний житель Еревана Эдгар Енокян, 18-летний житель Еревана Нерсес Саакян, 42-летний житель Еревана Айк Абелян, 31-летний житель Ширакской области Степан Мкртчян, а также жители Еревана – 24-летний Армен Акопян, 32-летний Давид Закарян и 41-летний Гагик Саркисян.
По данным Armlur, 45-летний Арсен Варданян, убитый в результате стрельбы в Ачапняке, пел в одном из ресторанов.
В Следственном комитете сообщили, что по факту произошедшего в административном районе Ачапняк в Следственном управлении города Еревана инициировано уголовное производство по признакам преступлений, предусмотренных пунктами 7 и 8 части 2 статьи 44-155 (покушение на убийство), статьей 155 (убийство), частью 3 статьи 297 (хулиганство) и частью 1 статьи 335 (незаконный оборот огнестрельного оружия, его основных частей, боеприпасов и иных материалов, устройств и предметов) Уголовного кодекса РА.
Проводятся неотложные следственные действия.
Ранее в министерстве здравоохранения сообщили, что в результате инцидента, по предварительным данным, в больницы были доставлены 7 граждан: состояние трех оценивается как крайне тяжелое, еще троих – как тяжелое. Один человек скончался.