Նիկոլ Փաշինյանն արդեն Վաշինգտոնուոմ է։ Այսօր կմասնակցի Խաղաղության խորհրդի անդրանիկ նիստին։
Խաղաղության խորհրդի նիստին հրավիրվել է մոտ 60 համաշխարհային առաջնորդ, որոնցից մի քանիսը, այդ թվում՝ Հայաստանը, հիմնադիր անդամներ են։ Խաղաղության խորհուրդը նախագահում է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
Հիշեցնենք, որ հունվարի 22-ին Նիկոլ Փաշինյանը Դավոսում՝ Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակում, ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հրավերով որպես հիմնադիր անդամ մասնակցել էր «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրության ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը։ Արարողության ընթացքում երկրների ներկայացուցիչներն ԱՄՆ նախագահի ներկայությամբ ստորագրել էին «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրությունը: Իսկ ասօր Վաշինգտոնում կկայանա խորհրդի առաջին նիստը։

Pashinyan, Aliyev in Washington for Board of Peace meeting
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev are in Washington to take part in the inaugural meeting of the Board of Peace chaired by U.S. President Donald Trump.
The meeting, convening on Thursday, has drawn around 60 world leaders, including founding members such as Armenia.
Pashinyan previously joined Trump in Davos on January 22 for the ceremonial signing of the Board of Peace charter during the World Economic Forum. Representatives of the founding countries signed the document in Trump’s presence, formally establishing the body.