Արսեն Բաբայան. Արտաքին վեկտորները կարող են փոխվել, պետականությունը՝ ոչ
«Այսօր հանրային դիսկուրսում մեծ էներգիա է ծախսվում հակառուսական կամ հակաեվրոպական հռետորաբանության վրա»,-գրում է փաստաբան, «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանը։
Նա մանրամասնում է՝ մինչդեռ այդ նույն էներգիայի նույնիսկ մի մասը, եթե ներդրվեր հայկական պետականության ամրապնդման, ինստիտուտների կայացման, ազգային ինքնության և իրավակարգի զարգացման վրա, մենք կունենայինք շատ ավելի կայուն և ուժեղ պետություն։
«Արտաքին վեկտորները կարող են փոխվել։ Պետականությունը՝ ոչ։ Հայկականությունը պետք է լինի մեր քաղաքական մտածողության առանցքը, ոչ թե հավելյալ բաղադրիչ»,-գրում է ընդդիմադիր գործիչը։

Арсен Бабаян: Внешние векторы могут меняться, государственность – нет
«Сегодня в общественном дискурсе тратится много энергии на антироссийскую или антиевропейскую риторику», – написал на своей странице в соцсети Facebook адвокат, член партии «Айреник» («Отечество») Арсен Бабаян.
«Тем временем, если бы хотя бы часть этой энергии была направлена на укрепление армянской государственности, становление институтов, развитие национальной идентичности и правопорядка, у нас было бы гораздо более устойчивое и сильное государство.
Внешние векторы могут меняться. Государственность – нет. Армянская идентичность должна быть стержнем нашего политического мышления, а не дополнительным компонентом», – отметил Бабаян.