«Ինտերը» պատրաստում է նոր պայմանագիր Մխիթարյանի համար
«Ինտերը» դիտարկում է կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ պայմանագիրը ևս մեկ մրցաշրջանով երկարաձգելու հնարավորությունը։ FcInterNews.it-ի հաղորդմամբ,  նոր առաջարկը նախատեսում է մոտ 20% աշխատավարձի նվազեցում և խաղացողի դերի փոփոխություն թիմում։
sportaran.com-ի հաղորդմամբ, միլանյան ակումբի ղեկավարությունը կարծում է, որ խաղաժամանակի ճիշտ բաշխման դեպքում Մխիթարյանը կարող է շարունակել օգտակար լինել թե՛ խաղադաշտում, թե՛ հանդերձարանում։ Այդ պատճառով քննարկվում է պայմանագրի երկարաձգումը մինչև 2026 թվականի ամառ՝ առավել սահմանափակ դերով՝ հիմնականում որպես ռոտացիոն խաղացող։
Հաղորդվում է, որ մարտին նախատեսվում է «Ինտերի» ներկայացուցիչների հանդիպումը ֆուտբոլիստի գործակալ Ռաֆայելա Պիմենտայի հետ։ Կողմերը կքննարկեն հնարավոր մեկամյա երկարաձգման մանրամասները և կփորձեն հասնել փոխզիջման ֆինանսական պայմանների և խաղացողի կարգավիճակի հարցում։

«Интер» рассматривает возможность продления соглашения с полузащитником Генрихом Мхитаряном ещё на один сезон. Однако, по данным FcInterNews.it, новое предложение будет предусматривать снижение заработной платы примерно на 20% и изменение роли игрока в команде.
Несмотря на то, что текущий сезон нельзя назвать лучшим для 37-летнего армянина, он продолжает приносить пользу «нерадзурри». В недавнем матче чемпионата Италии против «Лечче» Мхитарян вышел на замену и отметился важным голом, который помог команде одержать седьмую победу подряд в Серии А и девятую подряд — в выездных встречах. Его точный удар не сумел отразить голкипер соперника Владимиро Фальконе.
Кроме того, полузащитник мог записать на свой счет и результативную передачу, однако Федерико Димарко не реализовал созданный момент. Тем не менее вклад опытного хавбека вновь оказался значимым, пишет sportaran.