Երբ Հայաստան կհասնի ցիկլոնը
Արևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված փետրվարի 26-ի ուշ երեկոյան, 27-28-ին շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Փետրվարի 26-ի երեկոյան լեռնային և նախալեռնային շրջաններում տեղումները կլինեն ձյան, հովտային շրջաններում՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ փետրվարի 27-28-ին ողջ հանրապետությունում տեղումները կլինեն ձյան տեսքով, առանձին հովտային շրջաններում՝ ձնախառն անձրևի տեսքով: Փետրվարի 27-ին առանձին վայրերում տեղումները կլինեն առատ։
Փետրվարի 26-ին հանրապետության շրջանների զգալի մասում, ադ թվում նաև Արարատյան դաշտում և Երևանում սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վ։ Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 26-ի ցերեկը, 27-28-ին աստիճանաբար կնվազի 8-12 աստիճանով: Փետրվարի 27-ի լույս 28-ի գիշերը և առավոտյան հանրապետության ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։

В связи с проникновением активного циклона с запада поздно вечером 26 февраля, а также 27-28 февраля в большинстве областей Армении ожидаются осадки, в горных районах – метель и низкая горизонтальная видимость.
Вечером 26 февраля в горных и предгорных районах осадки будут в виде снега, в долинах – в виде мокрого снега и снега с дождем.
Как сообщили в ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении, 27-28 февраля на всей территории республики осадки будут в виде снега, в отдельных долинных районах – в виде дождя со снегом. 27 февраля в отдельных местностях ожидаются обильные осадки.
26 февраля в значительной части областей республики, в том числе в Араратской долине и Ереване, ожидается усиление ветра с порывами до 18-23 м/с.