Խաչիկ Գալստյանի խափանման միջոց կալանքը դատարանի որոշմամբ փոխվել է
«Հայրենիք» կուսակցության գլխավոր քարտուղար, քաղբանտարկյալ Խաչիկ Գալստյանի խափանման միջոցը փոխվել է։ Փաստաբան Արսեն Բաբայանը հայտնում է. «Խաչիկ Գալստյանի կալանքը երկարացնելու միջնորդությունը քննելով դատարանը (դատավոր Ս. Դադոյան) որոշեց կիրառել տնային կալանք խափանման միջոցը:
2 օրից Խաչիկը կլինի տանը»:
Հիշեցնենք, որ քաղաքագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Խաչիկ Գալստյանին ՀԿԿ-ն մեղադրում է2025 թ. նոյեմբերի 16-ին Վաղարշապատում տեղի ունեցած արտահերթ ընտրությունների ժամանակ, իբր, ընտրողներին ընտրակաշառք բաժանելու մեջ: Գալստյանը կալանավորվել է 2025թ․ դեկտեմբերի 30-ին։

Генсека партии «Отечество» Хачика Галстяна перевели под домашний арест
Суд в Армении изменил меру пресечения генеральному секретарю партии «Айреник» («Отечество»), политзаключенному Хачику Галстяну. Об этом сообщил адвокат Арсен Бабаян.
«Судья С. Дадоян, рассмотрев ходатайство о продлении Галстяну меры пресечения в виде заключения под стражу, постановил применить к нему домашний арест. Хачик будет дома уже через два дня», – сообщил Арсен Бабаян.
Напомним, что доктора политологии, профессора Хачика Галстяна Антикоррупционный комитет обвиняет в том, что во время состоявшихся 16 ноября 2025 года в Вагаршапате выборов он якобы раздавал избирателям взятки.