Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին՝ Իրանի ղեկավարության և քաղաքացիների շրջանում գրանցված զոհերի կապակցությամբ: Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ հեռագրում ասված է.
Մեծ անհանգստությամբ ենք հետևում Իրանի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումներին։ Ընդունեք խնդրեմ իմ ցավակցությունները Իրանի Իսլամական Հանրապետության ղեկավարության և քաղաքացիների շրջանում գրանցված զոհերի կապակցությամբ։ Մշտապես կհիշենք Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիի անձնական դերը Հայաստան-Իրան հարաբերությունների զարգացման գործում։
Այս դժվարին պահին հույս ենք փայփայում Մերձավոր Արևելքում խաղաղության ու կայունության շուտափույթ հաստատման համար։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ համբերություն, իսկ բարեկամ և հարևան Իրանի ժողովրդին՝ խաղաղություն և տոկունություն»:

Никол Пашинян выразил соболезнования президенту Ирана
Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Исламской Республики Иран Масуду Пезешкиану в связи с жертвами среди руководства и граждан Ирана.
Текст телеграммы приводит пресс-служба правительства Армении:
с большой тревогой следим за происходящими вокруг Ирана событиями. Прошу принять мои соболезнования в связи с жертвами среди руководства и граждан Исламской Республики Иран. Мы всегда будем помнить личную роль Верховного лидера Ирана, аятоллы Али Хаменеи в развитии армяно-иранских отношений.
В этот тяжелый момент питаем надежду на скорейшее установление мира и стабильности на Ближнем Востоке.
Пользуясь случаем, желаю Вам терпения, а народу дружественного и соседнего Ирана – мира и стойкости».