Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին՝ Իրանի ղեկավարության և քաղաքացիների շրջանում գրանցված զոհերի կապակցությամբ: Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ հեռագրում ասված է.
Մեծ անհանգստությամբ ենք հետևում Իրանի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումներին։ Ընդունեք խնդրեմ իմ ցավակցությունները Իրանի Իսլամական Հանրապետության ղեկավարության և քաղաքացիների շրջանում գրանցված զոհերի կապակցությամբ։ Մշտապես կհիշենք Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիի անձնական դերը Հայաստան-Իրան հարաբերությունների զարգացման գործում։
Այս դժվարին պահին հույս ենք փայփայում Մերձավոր Արևելքում խաղաղության ու կայունության շուտափույթ հաստատման համար։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ համբերություն, իսկ բարեկամ և հարևան Իրանի ժողովրդին՝ խաղաղություն և տոկունություն»:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a letter of condolence to Iranian President Masoud Pezeshkian following the deaths of Iranian leaders and ordinary citizens, his office said on Monday.
“We are following the developments around Iran with great concern. Please accept my condolences on the losses recorded among the leadership and citizens of the Islamic Republic of Iran,” Pashinyan wrote.
He added that Armenia would “always remember the personal role of the Supreme Leader of the Islamic Revolution, Ali Khamenei, in the development of Armenia-Iran relations.”
“At this difficult moment, we sincerely hope for the swift restoration of peace and stability in the Middle East. Taking this opportunity, I wish you patience and to the friendly people of Iran, peace and resilience,” the letter said.