Վրաստանից հայտնել են Փաշինյանի աշխատանքային այցի օրակարգը
Հայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 3-4-ն աշխատանքային այցով կլինի Վրաստանում։ Այս մասին հայտնում է Վրաստանի առաջին ալիքը։
Փաշինյանին կընդունի Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։ Նրանց առանձին հանդիպմանը կհաջորդի Հայաստանի ու Վրաստանի միջև տնտեսական հարցերով միջկառավարական հանձնաժողովի նիստը։
Հարևան երկրների կառավարությունների ղեկավարները մամուլի համար հանդես կգան համատեղ հայտարարությամբ։
Վրաստան աշխատանքային այցի ընթացքում Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում կլինեն վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը, ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, տարածքային կառավարման ու ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը, էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։

В Грузии рассказали о повестке дня рабочего визита Никола Пашиняна 3-4 марта
3-4 марта с рабочим визитом в Грузию прибудет премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян, сообщает Первый канал Грузии.
Пашиняна примет премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе. После встречи двух премьеров с глазу на глаз, под сопредседательством Ираклия Кобахидзе и Никола Пашиняна состоится заседание Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Грузией и Арменией.
Ираклий Кобахидзе и Никол Пашинян выступят с совместными заявлениями для СМИ.
Как отмечается, Пашинян прибудет в Грузию в сопровождении делегации, в состав которой входят: руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, министр иностранных дел Арарат Мирзоян, министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян, министр территориального управления и инфраструктур Давид Худатян, министр экономики Геворг Папоян и заместитель министра иностранных дел Ваган Костанян.