Հունիսից մենք կառողջացնենք առողջապահական համակարգը. Նարեկ Կարապետյան
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության քաղխորհրդի  անդամ  Նարեկ Կարապետյանը հանդիպել է բժիշկների հետ՝  քննարկելու առողղջապահական համակարգում առկա խնդիրները։
«Մենք ունենք տնտեսական հինգ քայլեր երկրում փոփոխություններ կատարելու, որից մեկը դեղերի գների ու ընդհանուր բժշկական ծախսերի նվազեցումն է»,-նշել է Կարապետյանը։
Հանդիպմանը ներկա մասնագետները կարծիք են հայտնել, որ համակարգում խնդիրները բազմաթիվ են՝ սկսած բուժհաստատություններում պաթոլոգիայի բաժանմունքները փակելուց մինչև հիվանդությունների ախտորոշումը, բժշկի չգնահատված լինելը։
«Համակարգ չունենք։ Աշխարհում ազգի առողջության 90 տոկոսը կախված է համակարգից, իսկ 10 տոկոսը՝ մասնագետներից»,-նշել է ներկա բժիշկներից մեկը։

Член политсовета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян встретился с врачами для обсуждения проблем, существующих в системе здравоохранения.
«У нас есть пять экономических шагов для осуществления изменений в стране, одним из которых является снижение цен на лекарства и общих медицинских расходов», — отметил Карапетян.
Присутствующие на встрече специалисты выразили мнение, что в системе существует множество проблем – начиная с закрытия отделений патологии в медицинских учреждениях и заканчивая недостаточной оценкой работы врачей.
«Системы у нас нет. В мире 90 процентов здоровья нации зависит от системы, и только 10 процентов – от специалистов», – отметил один из присутствующих врачей.