Ի՞նչ է այրվել Երևան Մոլում. ՓԾ-ն մանրամասներ հրապարակեց
«Երևան Մոլ» առևտրի կենտրոնում հրդեհը բռնկվել է առևտրի կենտրոնում գտնվող տաղավարներից մեկում։ Այս մասի ավելի ուշ հայտնեցին ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից ու մանրամսնեցին, հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 09։29-ին, մարվել՝ 09։57-ին։  Այրվել են տաղավարի օդաքարշ համակարգը և մեկուսիչ շերտը՝ մոտ 15քմ։
Հիշեցնենք, որ մարտի 5-ին, ժամը 08։59-ին 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Արշակունյաց պողոտայում գտնվող առևտրի կենտրոններից մեկում։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խումբը։

Пожар произошел в торговом центре Yerevan Mall в Ереване
5-го марта в 08:59 в центр оперативного управления 112 МВД был получен звонок о том, что вспыхнул пожар в одном из торговых центров на проспекте Аршакуняца города Ереван.
Как сообщает Спасательная служба МВД Армении, на место происшествия выехали два боевых расчета из пожарно-спасательного отряда и дежурная группа Отдела организации пожаротушительных и спасательных работ Спасательного управления города Ереван СС МВД РА.
Выяснилось, что пожар вспыхнул в одном из павильонов торгового центра.
Пожар был локализован в 09:29 и потушен в 09:57. Сгорели вытяжная система павильона и изоляционный слой (около 15 кв. м).