Ֆարմանյան. Րոպե առաջ պետք է Նիկոլին հեռացնել վարչապետի պաշտոնից
«Ժամ առաջ, րոպե առաջ պետք է Նիկոլին հեռացնել վարչապետի պաշտոնից»,-նման պնդում է  անում ԱԺ նախկին պատագամավոր Սամվել Ֆարմանյանը;
Նրա խոսքով, նա այս օրհասական իրավիճակում ավելի մեծ սպառնալիք է Հայաստանի գոյության ու հայ ժողորդի անվտանգության համար, քան մեզ մոտեցող սարսափելի ցունամին: Ադրբեջանն ու Թուրքիան, կարծես, ներքաշվում են Իրանի դեմ գործողություններում՝ դրանից բխող հավանական սցենարներով:
«Ընդդիմությու՛ն, իրար գլուխ եկեք, շատ արագ վարչապետի ընդունելի միասնական թեկնածու առաջադրեք ու ԱԺ-ում իմպիչմենտի միջոցով հեռացրեք Նիկոլին: Ի՞նչ ընտրություն: Ի՞նչ հունիս: Մինև հունիս ի՞նչ է մնալու՝ երկրից, ձեզնից...
Արագ համախմբվեք բոլորով, ձևավորեք ազգային համերաշխության «ձվերով» կառավարություն. թող Հայաստանը գոնե գոյության շանս ստանա:
Անիծյալ լինեք, եթե անգամ նման օրհասական իրավիճակում թացը չորից չեք տարբերելու ու նիկոլից ավելի նիկոլ եք լինելու»,-գրում է քաղաքական գործիչը։

Фарманян: Как можно скорее нужно сместить Николa с поста премьера Армении
«Срочно, как можно скорее нужно сместить Николa с поста премьер-министра», – заявляет бывший депутат Национального Собрания Армении Самвел Фарманян.
По его словам, в этой критической ситуации он представляет собой большую угрозу для существования Армении и безопасности армянского народа, чем надвигающееся ужасное цунами. Азербайджан и Турция, похоже, втягиваются в действия против Ирана с потенциальными последствиями, вытекающими из этого.
«Оппозиция, объединяйтесь, очень оперативно выдвиньте приемлемого для всех единого кандидата на пост премьер-министра и отстраните Николa через импичмент в парламенте. Какие выборы в июне? Что вообще останется к июню – от страны, от вас?..» – отметил он.
Фарманян призвал оппозицию сплотиться и сформировать правительство национального единства, чтобы Армения получила шанс на существование.