Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ
Մարտի 5-ին Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի Հանրապետության ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ:
ՀՀ ԱԳՆ հաղորդմամբ, զրույցի ընթացքում նախարարները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանում վերջին զարգացումների շուրջ։ Կողմերը մտահոգություն են հայտնել և նշել են լարվածության հետագա սրմանը միտված գործողություններից զերծ մնալու կարևորությունը՝ ընդգծելով կայունության և անվտանգության ապահովման անհրաժեշտությունը։
Նախարարները գոհունակությամբ նշել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կայուն խաղաղության կարևորությունը և մտքեր են փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ։

МИД Армении - о телефонном разговоре Арарата Мирзояна с Джейхуном Байрамовым
Арарат Мирзоян 5 марта провел телефонный разговор с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
В ходе беседы министры обменялись мнениями относительно последних региональных развитий. Стороны выразили обеспокоенность и подчеркнули важность воздержания от действий, которые могут привести к дальнейшей эскалации напряженности, отметив необходимость обеспечения стабильности и безопасности.
Министры с удовлетворением отметили важность устойчивого мира между Арменией и Азербайджаном и обменялись мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес.