Մեղադրական վերդիկտ կայացվեց Արամ Հարությունյանի նկատմամբ
Երեկ չորս տարվա դատական քաշքշուկից հետո` մեղադրական վերդիկտ կայացվեց Արամ Հարությունյանի նկատմամբ: Այս մասին հայտնում է փաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը, որը Արամ Հարությունյանի որդին է։
«Հիշեցնեմ, որ նա մեղադրվում էր վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող անձի (ՆՓ) արժանապատվությանը հրապարակային եղանակով ծանր վիրավորանք հասցնելու համար: Մինչ այդ, նշված դատական գործով արդեն երկու անգամ արդարացման վերդիկտ էր կայացվել, սակայն դատախազությունը համառ է: Ինչ արած, սա է մեր իրականությունը:
Հ.Գ. ինչպես Արամ Հարությունյանն է նշում` իր համար պատիվ է նման արարքի համար մեղավոր ճանաչվել»,-մանրամասնել է Ս. Հարությունյանը։

An Armenian court has found Aram Harutyunyan guilty of publicly insulting Prime Minister Nikol Pashinyan, his lawyer Sergey Harutyunyan reported on Saturday.
The verdict comes after four years of legal proceedings in the case, the lawyer said. Harutyunyan had been charged with publicly delivering a “grave insult” to the dignity of the person holding the prime minister's office.
Two previous rulings in the same case had acquitted him, but prosecutors appealed both decisions, leading to the latest verdict.
Sergey Harutyunyan, who is the defendant’s son, said Aram Harutyunyan considers it “an honor to be found guilty for such an act.”