Մեղադրական վերդիկտ կայացվեց Արամ Հարությունյանի նկատմամբ
Երեկ չորս տարվա դատական քաշքշուկից հետո` մեղադրական վերդիկտ կայացվեց Արամ Հարությունյանի նկատմամբ: Այս մասին հայտնում է փաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը, որը Արամ Հարությունյանի որդին է։
«Հիշեցնեմ, որ նա մեղադրվում էր վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող անձի (ՆՓ) արժանապատվությանը հրապարակային եղանակով ծանր վիրավորանք հասցնելու համար: Մինչ այդ, նշված դատական գործով արդեն երկու անգամ արդարացման վերդիկտ էր կայացվել, սակայն դատախազությունը համառ է: Ինչ արած, սա է մեր իրականությունը:
Հ.Գ. ինչպես Արամ Հարությունյանն է նշում` իր համար պատիվ է նման արարքի համար մեղավոր ճանաչվել»,-մանրամասնել է Ս. Հարությունյանը։

Арам Арутюнян признан виновным в нанесении тяжкого оскорбления Николу Пашиняну
После длившейся 4 года судебной волокиты 6 марта был вынесен обвинительный вердикт в отношении председателя партии "Национальное согласие" Арама Арутюняна, сообщил его адвокат и сын Сергей Арутюнян.
«Напомню, что он обвинялся в нанесении публичного тяжкого оскорбления достоинству лица, занимающего должность премьер-министра (Н.П.). Ранее по этому судебному делу уже дважды выносился оправдательный вердикт, однако прокуратура проявляет настойчивость. Что ж, такова наша реальность.
P.S. Как отмечает Арам Арутюнян, для него честь быть признанным виновным за подобный поступок», – уточнил С. Арутюнян.