Երևան-Դվին երթուղին ավտոբուսը հայտնվել է ջրատարում․ Կան վիրավորներ
Մարտի 6-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 21։30-ի սահմաններում Մխչյան գյուղի վարչական տարածքում Երևան-Դվին թիվ 471 երթուղին սպասարկող «FAW» մակնիշի ավտոբուսը դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և կիսակողաշրջված հայտնվել ջրատարում։
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, վթարի հետևանքով 4 հոգի, որոնցից 2-ին առաջինը օգնության են հասել քաղաքացիները և, ըստ քաղաքացիների հայտնածի, օպերատիվորեն ժամանած ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության պարեկային ծառայության Արարատի մարզի գումարտակի 1-ին վաշտի 1-ին դասակի պարեկներ՝ Ռոման Միսակյանը և Հայկ Հարությունյանը ծառայողական ավտոմեքենայով տեղափոխել են «Արտաշատ» բժշկական կենտրոն։
Մյուս երկու վիրավորներից մեկին օպերատիվորեն ժամանած «Արտաշատ» բժշկական կենտրոնի շտապօգնության բժիշկները նախ տեղում առաջին  բուժօգնություն են ցուցաբերել, սակայն նրանցից մեկը հրաժարվել է հիվանդանոց մեկնելուց, իսկ մյուսին տեղափոխել են «Արտաշատ» բժշկական կենտրոն։
Պարեկները՝ գումարտակի ծառայության ավագ տեսուչներ Սահակ Թադևոսյանի և օրվա պատասխանատու Արթուր Կոծինյանի գլխավորությամբ, այնուհետև վերադարձել են դեպքի վայր և սահմանազատել տարածքը։
Վթարի մասին ՊԾ Արարատի մարզի գումարտակից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչություն, որտեղից ժամանել է քննչական խումբը՝ վարչության պետ Տիգրան Շոխոյանի, վարչության պետի տեղակալ Ներսես Մուրադյանի և օրվա հերթապահ քննիչի գլխավորությամբ։
Վթարի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում է վարորդի և վիրավորների ինքնությունը։

В Араратской области автобус Ереван-Двин попал в ДТП: есть пострадавшие
Около 21:30 на административной территории села Мхчян автобус марки FAW, обслуживающий маршрут №471 Ереван – Двин, съехал с проезжей части и, частично опрокинувшись, оказался в водоканале.
Как сообщает Shamshyan.com, в результате аварии пострадали четыре человека. Двум из них первыми пришли на помощь граждане, после чего прибывшие на место сотрудники Патрульной службы Полиции МВД Армении по Араратской области на служебном автомобиле доставили их в медицинский центр «Арташат».
Еще двум пострадавшим прибывшие на место врачи скорой помощи медицинского центра «Арташат» оказали первую медицинскую помощь на месте. Один из них отказался от госпитализации, второй был доставлен в медцентр «Арташат».
Информация о ДТП была передана из батальона Патрульной службы Араратской области в следственное управление Следственного комитета Армении по Араратской области.
По факту ДТП в следственном управлении инициировано уголовное производство. Устанавливаются личности водителя и пострадавших.