Իրանից Հայաստանի տարածքով տեղափոխվել են 41 երկրների քաղաքացիներ
Փետրվարի 28-ից մարտի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում Իրանից Հայաստանի տարածքով տեղափոխվել են 41 երկրների քաղաքացիներ։
ՀՀ ԱԳՆ-ից մանրամասնում են՝
Հարևան երկրներից՝ Վրաստան, Թուրքիա, Իրան,
Ամերիկյան մայրցամաքի երկրներից՝ ԱՄՆ, Մեքսիկա, Ուրուգվայ,
Եվրոպական երկրներից՝ Ավստրիա, Գերմանիա, Իտալիա, Լատվիա, Միացյալ Թագավորություն, Նիդերլանդներ, Նորվեգիա, Շվեդիա, Շվեյցարիա, Պորտուգալիա, Ուկրաինա, Ֆրանսիա,
Եվրասիական և Խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի երկրներից՝ Ավստրալիա, Բելառուս, Թուրքմենստան, Հնդկաստան, Ղազախստան, Ղրղզստան, Նեպալ, Նոր Զելանդիա, Չինաստան, Տաջիկստան, Ռուսաստան, Ուզբեկստան, Ֆիլիպիններ,
Մերձավոր Արևելքի և Աֆրիկայի երկրներից՝ Գվինեա, Եմեն, Զիմբաբվե, Իրաք, Լիբանան, Հարավային Աֆրիկա, Մարոկկո, Նիգերիա, Սիերա Լեոն, Սիրիա:
«Հավելենք, որ ԱՄԷ-ից տեղափոխված անձանց կազմում ևս եղել են այլ երկրների քաղաքացիներ, ովքեր նախընտրել են իրենց երկրներ վերադառնալ ՀՀ-ով տարանցիկ չվերթով»,- հայտնում են ԱԳՆ-ից։

МИД: Через территорию Армении из Ирана были перевезены граждане 41 страны
С 28 февраля по 6 марта из Ирана через территорию Армении выехали граждане 41 страны, сообщает МИД РА.
По данным ведомства, это были граждане:
соседних стран – Грузии, Турции, Ирана;
США, Мексики, Уругвая;
европейских стран – Австрии, Германии, Италии, Латвии, Великобритании, Нидерландов, Норвегии, Швеции, Швейцарии, Португалии, Украины, Франции;
стран Евразийского и Тихоокеанского региона – Австралии, Беларуси, Туркменистана, Индии, Казахстана, Киргизии, Непала, Новой Зеландии, Китая, Таджикистана, России, Узбекистана, Филиппин;
стран Ближнего Востока и Африки – Гвинеи, Йемена, Зимбабве, Ирака, Ливана, ЮАР, Марокко, Нигерии, Сьерра-Леоне, Сирии.
«Добавим, что среди лиц, перевезенных из ОАЭ, также были граждане других стран, которые предпочли вернуться на родину транзитом через Армению», – отметили в МИД РА.