Ես երեք տղա ունեմ, ուզում եմ՝ամուսնացնել, Դուք երեք աղջիկ ունեք, մեկին չե՞ք առաջարկի. Քաղաքացին՝ Փաշինյանին
13:29 07/03/2026
Նիկոլ Փաշինյանն այսօր թիմակիցների հետ ուղևորվել է Արագածոտնի ու Շիրակի մարզեր՝ քաղաքացիների հետ հանդիպումների։ Աշտարակում մի կին մոտեցավ նրան ու ասաց, երեք տղա ունի, ուզում է ամուսնացնել, ավագ որդին 30 տարեկան է։
«Այդպիսի ծրագիր չունե՞ք, որ կարողանանք ամուսնացնել»,-հարցրեց կինը։
«Ամուսնացնելու ծրագիր չունենք»,-արձագանքեց Փաշինյանը։
«Իսկ Դուք երեք աղջիկ ունեք, մեկին չե՞ք առաջարկի»,-հետարքրվեց կինը։
«Ես չէ, որովհետև հասուն մարդիկ ենք, իրենք պետք է որոշում կայացնեն»,-ասաց Փաշինյանը։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan faced an unusual request from a citizen during a meeting in Ashtarak, Aragatsotn Province, as part of his regional tour on Saturday.
A local woman told him she had three sons, the eldest aged 30, and asked whether the government had any programs to help young people get married. Pashinyan replied that no such initiative existed.
The woman then pointed out that Pashinyan himself has three daughters and asked if he might consider one of them for her son.
Pashinyan laughed off, saying: “I won’t, because they are mature people. It's for them to make their own decisions.”