Ողբերգական դեպք. «Գավառ» բժշկական կենտրոն տեղափոխված 1-ամյա տղան մաhաgել է
Մարտի 13-ին ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 08։50-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Գավառի բաժնում օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ «Այրվածքային հիվանդություն, այրվածքային շոկ» ախտորոշմամբ «Գավառ» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի երեխա, ով կարճ ժամանակ անց մահացել է։
Հիվանդանոց է մեկնել ոստիկանության Գավառի բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետի գլխավորությամբ։
Ոստիկանները ու պարեկները պարզել են, որ մահացածը Գեղարքունիքի մարզի բնակիչ 1-ամյա Ավետ Ն․-ն էր, ում հայրը հայտնել է, որ մարտի 11-ին ժամը 09։00-ի սահմաններում իրենց տան խոհանոցում որդին եղել է իր գրկում, որի ընթացքում քաշել է սեղանի վրա դրված էլեկտրական թեյնիկով եռացրած ջուրը և լցրել իր վրա՝ ստանալով այրվածքներ։ Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով հայրը հայտնել է նաև, որ ցանկացել են տնային պայմաններում բուժել այրվածքները, սակայն երեխան վատացել է և տեղափոխել են «Գավառ» բժշկական կենտրոն, որտեղ մահացել է:
Դեպքի փաստով ոստիկանության Գավառի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչություն:

Трагедия в Гегаркуникской области Армении: годовалый ребенок скончался от ожогов
Трагический инцидент произошел 13 марта в Гегаркуникской области Армении. Подробности приводит портал Shamshyan.com.
Примерно в 18:50 в отдел полиции Гавара поступили сведения о том, что в медцентр «Гавар» с ожогами и ожоговым шоком был доставлен ребенок, который вскоре скончался.
Прибывшие в больницу полицейские и патрульные выяснили, что скончался годовалый житель Гегаруникской области Авет Н. Его отец сообщил, что 11 марта, примерно в 09:00, он находился с ребенком на руках на кухне. Тогда же ребенок потянул на себя стоявший на столе электрический чайник с кипятком и получил ожоги.
Родители решили лечить ребенка в домашних условиях, но его состояние лишь ухудшилось. После этого ребенка госпитализировали в больницу, где он скончался.