Մեր հայտնի մարզիկները պատրաստակամություն հայտնեցին իրենց օրինակով ու հեղինակությամբ աջակցելու թմրամոլության դեմ պայքարին. Գագիկ Ծառուկյան
12:08 16/03/2026
Աժ նախկին պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի երիտասարդական պլատֆորմի ներկայացուցիչների և անվանի մարզիկների հետ։
«Բաց ու անկեղծ զրույց ունեցանք երկրի անվտանգության, հասարակության առողջ ապրելակերպի և զարգացման հնարավորությունների մասին։
«Մարզաշխարհը հանուն առողջ սերնդի» նախաձեռնության շրջանակում մեր հայտնի մարզիկները պատրաստակամություն հայտնեցին իրենց օրինակով ու հեղինակությամբ աջակցելու թմրամոլության դեմ պայքարին՝ նպաստելով առողջ և ուժեղ սերնդի ձևավորմանը։
Խոսեցինք նաև անվտանգության ու խաղաղության մասին։ Խաղաղությունը յուրաքանչյուր ժողովրդի բնական ցանկությունն է, բայց այն պետք է հիմնված լինի երաշխավորված անվտանգության վրա։ Իսկ դրա համար պետությունը պետք է լինի ուժեղ, համախմբված և ունենա ամուր պաշտպանական համակարգ։
Երիտասարդների հետ նման հանդիպումները շարունակական են լինելու, որովհետև «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրում յուրաքանչյուր լավ գաղափար կարևոր է և կարող է իր տեղը գտնել»,-ամփոփելով հանդիպումը՝ գրել է Գագիկ Ծառուկյանը։

Гагик Царукян: Наши известные спортсмены выразили готовность своим примером и авторитетом поддерживать борьбу с наркоманией
Экс-депутат Национального Собрания Армении Гагик Царукян встретился с представителями молодежной платформы программы «Предложение для Армении» и известными спортсменами.
«Мы провели открытый и честный разговор о безопасности страны, здоровом образе жизни общества и возможностях для развития.
В рамках инициативы ʺСпортивный мир за здоровое поколениеʺ наши известные спортсмены выразили готовность своим примером и авторитетом поддерживать борьбу с наркоманией, способствуя формированию сильного и здорового поколения.
Мы также обсудили вопросы безопасности и мира. Мир – естественное желание каждого народа, но он должен основываться на гарантированной безопасности. Для этого государство должно быть сильным, сплоченным и иметь надежную оборонную систему.
Подобные встречи с молодежью будут продолжаться, потому что в рамках программы ʺПредложение для Арменииʺ каждая хорошая идея важна и может найти свое место», – подытожил встречу Гагик Царукян.