Ամուսնալուծության փոխարեն կինը ամուսնու սիրուհուն առաջարկեց ամսական 920 դոլարով վարձակալել նրան
Թաիլանդում մի կին առաջարկել է ամուսնալուծվելու փոխարեն ամուսնուն վարձակալության տալ սիրուհուն ամսական 920 դոլարով։ Լուրը հայտնում է NDTV-ն։
Կինը, որը ներկայացել է Խուն Կվանգ անունով, ասել է, որ իր ոստիկան ամուսինը, երկարատև հարաբերությունների մեջ է եղել մեկ այլ կնոջ հետ և նույնիսկ տեղափոխվել է նրա բնակարան։
Խնդիրները սկսվել են 2025 թվականի կեսերին, երբ Խունը նկատել է, որ անհայտ կինը ակտիվորեն հետապնդում է իր ամուսնուն առցանց և զննում է նրա սոցիալական ցանցերի էջերը։ Շուտով տղամարդու վարքագիծը փոխվել է. նա սկսել է ուշ վերադառնալ տուն և հաճախ անտեսել զանգերը։
Լարվածությունը գագաթնակետին է հասել, երբ տղամարդը մի գիշեր՝ ժամը 1:00-ի սահմաններում, վերադարձել է տուն և հայտարարել, որ ցանկանում է լքել ընտանիքը։ Նա նաև ասել է, որ տունը, մեքենան և պարտքերը թողնում է կնոջն ու երեխային։
Կվանգը հետագայում որոշել է վարձել մասնավոր հետախույզ։ Հետաքննության առաջին օրը պարզվել է, որ նրա ամուսինը այցելել է այն տարածքում գտնվող տուն, որտեղ, ենթադրաբար, ապրում է իր սիրուհին։
Դրանից հետո կինը պահանջել է, որ ամուսինը վերադառնա տուն՝ զրույցի համար։ Նա համաձայնվեց և խոստովանեց, որ մյուս կինը գիտեր իր ընտանիքի մասին, բայց մտադիր չէ որևէ ֆինանսական պատասխանատվություն ստանձնել, եթե նա ամուսնալուծվեր։
Դրանից որոշ ժամանակ անց տղամարդը վերադարձավ ապրելու իր ընտանիքի հետ, բայց ավելի ուշ կնոջը խոստովանեց, որ դեռ զգացմունքներ ունի սիրուհու նկատմամբ և չի կարող խզել հարաբերությունները։
Այնուհետև Կվանգը առաջարկեց անսովոր լուծում։ Չամուսնալուծվել, եթե մյուս կինը ամսական 920 դոլար վճարեր ամուսնու հետ ապրելու հնարավորության համար՝ դա անվանելով մի տեսակ «վարձավճար»։
Կնոջ խոսքով՝ սիրուհին համաձայնել է այս պայմաններին և նշել, որ փողը իր համար խնդիր չէ։ Սակայն տղամարդն ինքը մերժել է այդ գաղափարը։
Փաստաբան Պատ Անուսորն Ասուրապոնգը նշել է, որ նման «ամուսնու վարձակալության պայմանագիրը» Թաիլանդում չի կարող կիրառվել, քանի որ այն խախտում է հասարակական կարգը և երկրի օրենքները մոնոամուսնության վերաբերյալ։

В Таиланде женщина предложила любовнице мужа взять его в аренду за $920 в месяц
В Таиланде женщина вместо развода предложила любовнице взять ее мужа в аренду за $920 в месяц, пишет NDTV.
Жена, представившаяся как Кхун Кванг, рассказала, что ее муж — полицейский — длительное время состоял в отношениях с другой женщиной и даже переехал жить в ее квартиру.
Проблемы начались в середине 2025 года, когда Кхун заметила неизвестную женщину, активно следившую за ее мужем в интернете и просматривавшую ее страницы в социальных сетях. Вскоре поведение мужчины изменилось: он стал поздно возвращаться домой и часто игнорировал звонки.
Конфликт достиг кульминации, когда однажды ночью мужчина вернулся домой около часа ночи и заявил, что хочет уйти из семьи. При этом он сказал, что оставляет жене и ребенку дом, автомобиль и долги.
Позже Кванг решила проверить подозрения и наняла частного детектива. Уже в первый день расследования выяснилось, что ее муж посещал дом в районе, где, предположительно, проживает его любовница.
После этого женщина потребовала, чтобы супруг вернулся домой для разговора. Он согласился и признался, что другая женщина знала о его семье, но не собиралась брать на себя ответственность за возможные финансовые обязательства, если он разведется.
Некоторое время после этого мужчина снова жил с семьей, однако позже признался жене, что все еще испытывает чувства к любовнице и не может прекратить отношения.
Тогда Кванг предложила необычное решение: она согласна не разводиться, если другая женщина будет платить $920 в месяц за возможность жить с ее мужем, назвав это своего рода «арендой».
По словам женщины, любовница согласилась на такие условия и заявила, что деньги для нее не проблема. Однако сам мужчина отверг подобную идею.
Юрист Пэт Анусорн Асурапонг заявил, что подобный «договор аренды мужа» не имеет юридической силы в Таиланде, поскольку противоречит общественному порядку и законам страны о моногамии, пишет Газета.Ру.