Լևոն Տեր-Պետրոսյանի առանձնատան հոսանքազրկումը, հաստատաբար, տեղի է ունեցել իշխանության վերին օղակներից մեկի հրահանգով. Հայտարարություն
13:20 16/03/2026
ՀՀ Առաջին նախագահի գրասենյակը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
«Սույն թվականի մարտի 15-ի ժամը 13։00-ից հոսանքազերծվել են ՀՀ Առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի առանձնատունը եւ գրասենյակը։ Բնականաբար, խափանվել է նաեւ ջրամատակարարումը։ Նախագահի թիկնազորի տասնյակ զանգերին ՀԷՑ-ից պատասխանել են. «Մեկ ժամից կմիացնենք»։
Անցել են տասնյակ մեկժամեր, բայց այդպես էլ մինչ այժմ ոչինչ չի փոխվել։ Մինչդեռ, առանձնատան շրջակայքի գրեթե բոլոր տներն ու շինությունները ողողված են լույսով։ Ի՞նչ է նշանակում Նախագահի նկատմամբ կիրառված եւ շարունակվող այս տմարդի դրսեւորումը։
Միայն մեկ բան. հոսանքազրկումը, հաստատաբար, տեղի է ունեցել իշխանության վերին օղակներից մեկի հրահանգով։ ՀԷՑ-ը չէր համարձակվի դիմել այդպիսի ստորության, առանց հրահանգի։ Ավելացնենք, որ մինչ այս պահը Նախագահի առանձնատան եւ գրասենյակի հոսանքի ու ջրի մատակարարումը վերականգնված չէ։
Սա ոչ թե սովորական վթար է, այլ Առաջին նախագահի եւ նրա ընտանիքի հանդեպ կիրառված եւ չդադարող սադիզմի դրսեւորում»։

Офис и резиденция первого президента Армении остаются без света и воды
Особняк и офис первого президента Армении Левона Тер-Петросяна обесточены с 13:00 15 марта, сообщил офиса первого президента РА.
«Естественно, была прекращена и подача воды.
На десятки звонков охраны президента в "Электрических сетях" отвечали, что подача электроэнергии будет восстановлена ʺчерез часʺ. Часов этих прошли десятки, но до сих пор ничего не изменилось. Между тем, все дома и постройки в окрестностях особняка залиты светом. Что означает это проявленное и продолжающееся бесчестное отношение к президенту?
Только одно: подача электроэнергии, определенно, прекращена по указанию одного из высших звеньев власти. ЭСА не посмела бы прибегнуть к подобной подлости без указания.
Добавим, что до сих пор электро- и водоснабжение особняка и офиса первого президента не восстановлены.
Это не просто обычная авария, а непрекращающееся проявление садизма в отношении первого президента Армении и его семьи», – говорится в заявлении.