Հայաստանում պարտք ու վարկ չունեն միայն աղքատ մարդիկ. ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար
«Հայաստանում պարտք ու վարկ չունեն միայն աղքատ մարդիկ»,- ԱԺ-ում հայտարարեց Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Նա այդ թեզը կրկնեց մի քանի անգամ
«Հայաստանի ամենահարուստ մարդիկ, այդ թվում՝ այն մարդիկ, ովքեր ֆինանսավորում են կայքերին, էդ մարդիկ ունեն ամենաշատ պարտքը, որովհետև իրենք իրենց բիզնեսները պարտքերով են անում, վարկը վերցնում են, դնում են բիզնեսի մեջ, շահույթ են ստանում, մի քիչ էլ տալիս են տարբեր մամի միջոցներին»,-հայտարարեց էկոնոմիկայի նախարարը։
Նա նշեց, թե Հայաստանում ամենաշատ պարտքն ունեն ամենահարուստ մարդիկ։
«Ձեր մտքով ինչքան շատ հարուստ մարդ կանցնի՝ 10 հոգի ասեք, ես ձեզ վստահեցնում եմ, որ բոլորը 40-50 մլն դոլարանոց վարկային պարտավորություններ ունեն»,- ասաց Պապոյանը։

Министр экономики Папоян: В Армении долгов и кредитов нет лишь у бедных людей
В Армении долгов и кредитов нет лишь у бедных людей, заявил в Национальном Собрании РА министр экономики республики Геворг Папоян.
Этот тезис он повторил несколько раз.
«Самые богатые люди Армении, включая тех, кто финансирует интернет-ресурсы, имеют наибольшие долги, потому что они ведут свой бизнес за счет кредитов, берут займы, вкладывают их в бизнес, получают прибыль и немного отдают различным СМИ», – заявил он журналистам.
«Сколько бы вы ни назвали богатых людей – скажем, 10 человек, – я вас уверяю, у всех у них есть кредитные обязательства на 40-50 миллионов долларов», – сказал Папоян.