Գեղասահքի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնեն Սեմյոն Դանիլյանցը, սպորտային զույգ Կարինա Ակոպովան և Նիկիտա Ռախմանինը
09:55 23/03/2026
Մարտի 24–29-ը Չեխիայի Պրահա քաղաքում կկայանա 2026 թ. Գեղասահքի աշխարհի առաջնությունը։
Հայաստանի Գեղասահքի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Հայաստանը ներկայացնելու են մենասահորդ Սեմյոն Դանիլյանցը, ինչպես նաև սպորտային զույգ՝ Կարինա Ակոպովան և Նիկիտա Ռախմանինը։
Պրահա մեկնելուց առաջ նրանք անցկացնում են իրենց վերջին մարզումները Հայաստանում։

Чемпионат мира по фигурному катанию-2026: Армению представят Семен Данилянц и спортивная пара Карина Акопова / Никита Рахманин
12:59 23/03/2026
25 марта в чешской Праге стартует чемпионат мира по фигурному катанию-2026. В соревнованиях будет разыграно четыре комплекта наград – в женском и мужском одиночном катании, в танцах на льду и парном катании.
Турнир состоится с 25 по 29 марта в Праге (Чехия).
В Федерации фигурного катания Армении сообщили, что страну будут представлять одиночник Семен Данилянц и спортивная пара Карина Акопова / Никита Рахманин.
Перед выездом в Прагу они проводят свои последние тренировки в Армении.