ՀՀ քաղաքացին և սպառողը մնացել են «Վեոլիա Ջուր» ընկերության դեմ մեն-մենակ. Թագուհի Թովմասյան
«Ջրանջատումները շարունակվում են, կոյուղագծերի համակարգը բարոապես և ֆիզիկապես մաշված է, խոստացված ներդրումները չեն իրականացվում այն ծավալով որ պետք է իրականացվեին։ ՀՀ քաղաքացին և սպառողը մնացել են «Վեոլիա Ջուր» ընկերության դեմ մեն-մենակ»,-ԱԺ նիստում Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողովի անդամի թեկնածու Թադևոս Ավետիսյանին դիմեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Փագուհի Թովմասյանը։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանում այսօր ամենասուր խնդիրներից մեկը ջրամատակարարման ոլորտում առկա ճգնաժամն է՝ կապված «Վեոլիա Ջուր» ընկերության գործունեության հետ և այս իրավիճակում շարունակում են դժգոհությունները և՝ աճող դժգոհությունները։
«Ունենք կառավարության միջամտություն, որը բովանդակային առումով ոչ մի արդյունք չի տալիս»,-ասաց Թովմասյանը։
Պատգամավորը նշեց, որ ջրանջատումների մասին «ՎեոլիաՋուր» ընկերության հայտնի հայտարարությունից , և դրան կառավարության կոշտ արձագանքից հետո էլ շարունակվում են ջրանջատումները, թաղամասներ կան, որ օրերով ջուր չեն ունենում։
Թադևոս Ավետիսյանն  պատասխանեց, որ չի կարող արձագանքել, քանի որ ընտրվելու դեպքում չի կարողանալ տվյալ հարցով կարծիք հայտնել որպես հանձնաժողովի անդամ։
Թովմասյանը շարունակեց՝ նկատելով, որ կառավարումն այնպես չի արվում, որ քաղաքացիներն ունենան նորմալ ջրամատակարարում, կոյուղագծեր։

Opposition lawmaker Taguhi Tovmasyan has criticized the Armenian government’s handling of the country’s water crisis, saying citizens are left alone against Veolia Jur, the French-operated utility responsible for water supply.
Speaking at a parliament session on Wednesday, the Pativ Unem faction MP said water outages continue despite government warnings to the company. She argued that sewer systems are morally and physically worn out, promised investments have not materialized and entire neighborhoods go days without water.
“The government’s intervention produces no tangible results,” Tovmasyan said, adding that public dissatisfaction is growing as the crisis deepens.
Tadevos Avetisyan, a candidate for the Competition and Consumer Protection Commission, declined to comment, noting he could not express opinions on the matter if elected.
Tovmasyan insisted that the government’s management of water infrastructure remains inadequate, leaving citizens without reliable supply or functioning sewage systems.