Սամվել Կարապետյանին կընտրի երևանցիների 53 տոկոսը, Նիկոլ Փաշինյանից դժգոհ է երևանցիների 77 տոկոսը. Հարցում
13:19 26/03/2026
Բոլոր հարցումների համաձայն՝ Սամվել Կարապետյանը լինելու է Հայաստանի հաջորդ վարչապետը։ Նման հայտարարություն է արել «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, տնտեսագետ  Աշոտ Մարկոսյանը։
Հարցման արդյունքները վկայակոչելով՝ նա արձանագրում է, որ Երևանում Նիկոլ Փաշինյանից դժգոհությունը պատմականորեն բարձր է։
«Վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանից դժգոհ է երևանցիների 77 տոկոսը; Նրա աշխատանքով բավարարված է միայն 22 տոկոսը»,-նշում է Մարկոսյանը։
Երբ հետազոտական կազմակերպությունները տալիս են հարց՝ ո՞ւմ կընտրեիք վարչապետ, Նիկոլ Փաշինյանի՞ն, թե՞ Սամվել Կարապետյանին, Երևանում հարցվածների 53 տոկոսի ընտրությունը կանգ է առնում Սամվել Կարապետյանի վրա, 21 տոկոսինը՝ Նիկոլ Փաշինյանի վրա։
Հարցման այլ արդյունքներ՝ տեսանյութում։

За Самвела Карапетяна готовы проголосовать 53% ереванцев, 77% недовольны Николом Пашиняном. Опрос
По результатам всех опросов, глава партии «Сильная Армения», бизнесмен и благотворитель Самвел Карапетян станет следующим премьер-министром Армении. Об этом заявил член партии «Сильная Армения», экономист Ашот Маркосян.
Ссылаясь на данные опросов, он отметил, что уровень недовольства Николом Пашиняном в Ереване достиг исторического максимума.
«77% ереванцев недовольны Николом Пашиняном, занимающим пост премьер-министра. Лишь 22% удовлетворены его работой», – заявил Маркосян.
По его словам, на вопрос исследовательских организаций о том, кого бы они выбрали премьер-министром – Никола Пашиняна или Самвела Карапетяна – 53% респондентов в Ереване отдают предпочтение Самвелу Карапетяну, тогда как 21% – Николу Пашиняну.