Այսօր վաղ առավոտից Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացնում է իր առաօրյան, նամակներին է ծանոթացել, հետո թմբուկի առցանց դասի մանակցել։ Հիմա էլ թիմակիցների հետ «կոֆե Կենտրոն» է անում։
Մինչ այդ նա մի քանի նամակ է հրապարակել ֆեյսբուքյան իր էջում.
«Ափսոս, ընտրական այս փուլում օրենքն արգելում է այս խնդրանքը բավարարել։ Բայց ահա այսպիսի սիրուն նամակ եմ ստացել.
Նիկոլ Փաշինյան բարև Ձեզ. ես մի մեծ խնդրանքով եմ Ձեզ դիմում և մեեեծ հույսով ու հավատով լցծած որ այն կարժանանա ձեր ուշադրությանը և անպատասխան չի մնա: Իմ եղբայրը տարիներ շարունակ երազում է պուդել ցեղատեսակի փոքրիկ շնիկ ունենալ, և ես չեմ կարողամում իրականացնել իր երազանքը, եթե հնարավոր է խնդրում եմ Ձեզ դուք ի կատար ածեք իր երազանքը։ Թող նա հավատա ,որ հրաշքներ լինում են կյանքում»։
«Նաև այսպիսի սիրուն նամակ.
Բարև Ձեզ պարոն Վարչապետ, խնդրում եմ Ձեր միջնորդությունը դիտարկելու ինձ հերթական կոչում (գեներալ-մայոր) շնորհելու խնդրանքը։ Կոչումով գնդապետ եմ»։

У Никола Пашиняна попросили пуделя и повышение в звании
С раннего утра Никол Пашинян делится своим распорядком дня: ознакомился с письмами, затем принял участие в онлайн-уроке по игре на барабанах. А сейчас вместе с соратниками решил попить кофе в центре Еревана.
До этого на своей странице в Facebook он опубликовал несколько полученных писем.
«К сожалению, на данном этапе избирательного процесса закон не позволяет удовлетворить эту просьбу. Однако получил вот такое трогательное письмо:
“Здравствуйте, Никол Пашинян. Обращаюсь к Вам с большой просьбой и с большой надеждой и верой, что она будет рассмотрена и не останется без ответа. Мой брат уже много лет мечтает о маленькой собаке породы пудель, и я не могу исполнить его мечту. Если возможно, прошу Вас осуществить ее. Пусть он поверит, что чудеса в жизни бывают”.
А также такое красивое письмо:
“Здравствуйте, господин Премьер-министр. Прошу Вашего посредничества в рассмотрении возможности присвоения мне очередного воинского звания (генерал-майор). В настоящее время имею звание полковника”».