Կանազի շենքի հրդեհի գործով 3 անձ ներկայացվել է նախաքննական մարմին. ՆԳՆ
ՆԳՆ Համայնքային ոստիկանության և ԱԱԾ ծառայողների համատեղ միջոցառումների արդյունքում՝ մարտի 27-ին, 3 անձ հայտնաբերվել և ներկայացվել են նախաքննական մարմին, որոնք կասկածվում են մարտի 25-ին Ազատության պողոտայում գտնվող շինության ներսում գույք այրելու մեջ: Այս մասին հայտնում է ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։
Հիշեցնենք, որ մարտի 25-ի երեկոյան ժամը 19։12-ին ՆԳՆ ՓԾ-ն ահազանգ է ստացել, որ հրդեհը բռնկվել է Երևանի Ազատության պողոտայի 19 հասցեում գտնվող նախկին «Կանազ» մշակույթի տան չգործող չորսհարկանի շինությունում։ Հրդեհը կարողացել են մարել ավելի քան չորս ու կես ժամ հետո՝ ժամը 23։44-ին։
Հրշեջ-փրկարարներին հաջողվել է կանխել հրդեհի տարածումը դեպի շինության առաջին հարկ և հարակից բնակելի շենքեր։

По делу о пожаре в здании дома культуры «Каназ» в Ереване в следственный орган доставлены 3 лиц
В результате совместных действий сотрудников общинной полиции МВД и СНБ 27 марта были установлены личности и доставлены в следственный орган 3 лиц, подозреваемых в поджоге имущества внутри здания на проспекте Азатутян в Ереване 25 марта. Об этом сообщил пресс-секретарь МВД Нарек Саркисян.
Напомним, 25-го марта в 19:12 в центр оперативного управления 112 МВД был получен звонок о том, что вспыхнул пожар в одном из зданий, расположенных на проспекте Азатутян города Ереван. Выяснилось, что пожар вспыхнул в неэксплуатируемом четырехэтажном здании бывшего дома культуры «Каназ», расположенном по адресу проспект Азатутян 19 города Ереван.
Пожар был локализован в 21:11 и потушен в 23:44. Пожарным-спасателям удалось предотвратить распространение пожара в сторону первого этажа здания и прилегающих жилых домов.