Փաշինյանը և Պուտինը առանձնազրույցը կշարունակեն աշխատանքային նախաճաշի շուրջ. Պեսկով
Վլադիմիր Պուտինը և Նիկոլ Փաշինյանը իրենց առանձնազրույցը կշարունակեն աշխատանքային նախաճաշի շուրջ։ Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր աշխատանքային այցով կլինի Մոսկվայում։ Այսօր նույնպես կկայանան ռուս-հայկական բանակցություններ։ Այնուհետև երկու առաջնորդները՝ Պուտինը և Փաշինյանը, կշարունակեն իրենց առանձնազրույցը աշխատանքային նախաճաշի շուրջ։ Հետևաբար, այսօր ռուս-հայկական հարաբերությունների օր է», -ասաց Պեսկովը։
Մինչ այդ Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հայտնել էր, որ Փաշինյանը և Պուտինը նախատեսում են քննարկել ռուս-հայկական հարաբերությունների վիճակը և հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանային արդի հարցեր, մասնավորապես՝ Հարավային Կովկասում տնտեսական, տրանսպորտային և լոգիստիկ կապերի զարգացումը։

Песков: Путин и Пашинян продолжат переговоры в формате рабочего завтрака
Президент России Владимир Путин и премьер-министр Армении Никол Пашинян продолжат переговоры один на один в формате рабочего завтрака. Об этом сообщил на брифинге пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков.
«Сегодня в Москве с рабочим визитом будет находиться премьер-министр Армении Никол Пашинян.
И сегодня состоятся переговоры российско-армянские. И затем два лидера: Путин и Пашинян продолжат общение в формате один на один за рабочим завтраком. Поэтому сегодня день российско-армянских отношений», - сказал Песков.
Ранее пресс-служба Кремля сообщала, что Пашинян и Путин планируют обсудить состояние и перспективы российско-армянских отношений, а также актуальные вопросы региональной повестки дня, в частности, развитие экономических и транспортно-логистических связей на Южном Кавказе.