Սամոյլովան և Ջիգանը համաձայնության են հասել ամուսնական պայմանագրի շուրջ ծագած վեճի շրջանակներում
Բլոգեր Օքսանա Սամոյլովան և ռեփեր Ջիգանը (Դենիս Ուստիմենկո) հաշտության համաձայնության են եկել իրենց ամուսնական պայմանագիրը անվավեր ճանաչելու հայցի շրջանակներում։ Այս մասին Ռիա նովոստիին ասել է Սամոյլովայի փաստաբան Օլեգ Տոնականյանը։
«Օքսանան և Դենիսը հաշտության համաձայնության են եկել», - ասել է Տոնականյանը։
Նրա խոսքով, համաձայնագիրը հաստատելու միջնորդություն կներկայացվի Մոսկվայի Սավելովսկի շրջանային դատարան, որը ապրիլի 1-ին կսկսի ռեփեր Ջիգանի հայցի քննարկումը։
Ավելի վաղ ռեփերի շահերը ներկայացնող փաստաբան Սերգեյ Ժորինը հայտարարել էր Ջիգանի մտադրության մասին՝ պահանջելու համատեղ ձեռք բերված ունեցվածքի հավասար բաժանում։ Ժորինի խոսքով, նախնական պայմանագիրը Ջիգանի կողմից ստորագրվել է այն ժամանակ, երբ նա գտնվում էր «խոցելի վիճակում», ընդունում էր դեղորայք և անցնում բուժում, ինչը նրան թույլ չէր տալիս լիովին հասկանալ հետևանքները։
Փետրվարի վերջին Տոնականյանը Ռիա Նովոստիին ասել էր, որ Սամոյլովան Ջիգանից որևէ ֆինանսական պահանջ չի ստացել։
Սամոյլովան ամուսնալուծության հայց է ներկայացրել 2025 թվականին։ Զույգն ունի չորս երեխա։
SHOT-ի տվյալներով, համաձայնագրի համաձայն՝ ռեփերը կստանա շքեղ առանձնատուն Մոսկվայի մարզում և մեկ բնակարան։ Սամոյլովան կստանա երկու բնակարան և փոխհատուցում՝ ընտանեկան տան մի մասի արժեքի համար։

Блогер Оксана Самойлова и рэпер Джиган (Денис Устименко) заключили мировое соглашение в рамках судебного спора о признании брачного договора недействительным, сообщил РИА Новости адвокат Самойловой Олег Тонаканян.
"Оксана и Денис заключили мировое соглашение", – сказал Тонаканян.
По его словам, ходатайство об утверждении соглашения будет заявлено в Савеловском райсуде Москвы, который 1 апреля приступит к рассмотрению по существу иска рэпера Джигана.
Ранее адвокат Сергей Жорин, представляющий интересы рэпера, заявлял о намерении Джигана добиваться раздела совместно нажитого имущества в равных долях. По словам Жорина, брачный договор был подписан Устименко, когда тот находился в "уязвимом состоянии", принимал лекарства и проходил лечение, что не позволяло ему в полной мере осознавать последствия.
Тонаканян в конце февраля сообщал РИА Новости, что Самойлова не получала финансовых требований со стороны Джигана.
Самойлова подала на развод с Джиганом в 2025 году, у пары четверо детей. В ноябре суд по просьбе артиста предоставил супругам время на примирение, однако в январе представитель блогера сообщил, что примирения не произошло. Дело передано в суд вышестоящей инстанции из мирового участка, где рассматривался вопрос о расторжении брака.
Как пишет SHOT, согласно мировому соглашению, рэперу достанется роскошный особняк в Подмосковье и одна квартира. Самойлова получит две квартиры, и компенсацию за стоимость части дома семьи.