ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը պարզեցրել է ավտովարկավորման գործընթացն առաջնային շուկայից
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է ավտովարկավորման պարզեցված գործընթաց՝ շուկայի ավելի քան 50 ավտոսրահներից նոր ավտոմեքենաների ձեռքբերման համար։ Առաջարկի շրջանակում ֆիզիկական անձ հաճախորդները կարող են ստանալ վարկ՝ հաստատելով միայն եկամտի առկայության փաստն՝ առանց վճարունակության վերլուծության։
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկից մանրամասնում են, որ վարկային առաջարկի հիմնական առավելությունն այն է, որ Բանկը հաշվի է առնում բացառապես հաճախորդի եկամտի առկայության փաստը՝ առանց վճարունակության հաշվարկի, եթե վարկի գումարը կազմում է մինչև 10 մլն ՀՀ դրամը ներառյալ՝ նվազագույնը 10% կանխավճարի դեպքում, և 10 մլն-ից մինչև 20 մլն ՀՀ դրամը ներառյալ՝ նվազագույնը 25% կանխավճարի դեպքում։
«Նոր ավտոմեքենաների շուկան ակտիվորեն աճում է, և մենք ձգտում ենք աջակցել այս միտմանը։ Գործընկեր ավտոդիլերների հետ միասին մենք պարզեցրել ենք գնման գործընթացը՝ դարձնելով այն առավելագույնս հարմարավետ։ Նոր առաջարկը հնարավորություն է տալիս հաճախորդներին ստանալ վարկ շահավետ պայմաններով՝ հաստատելով միայն եկամտի առկայությունը», – նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի -  Տնօրինության նախագահի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոն։
Վարկը տրամադրվում է տարեկան 13%-ից մինչև 14% տոկոսադրույքով (փաստացի տոկոսադրույք՝ 17%-18․8%)՝ 1-ից մինչև 7 տարի ժամկետով։ Առաջարկից կարող են օգտվել ֆիզիկական անձինք, որոնք հանդիսանում են Հայաստանի Հանրապետության ռեզիդենտներ և ունեն մշտական գրանցում կամ փաստացի բնակության վայր Հայաստանի տարածքում։
Առավել մանրամասն տեղեկություն կարելի է ստանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պաշտոնական կայքում, Բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով։

ВТБ (Армения) упростил процесс автокредитования на первичном рынке
ВТБ (Армения) запустил упрощенную программу автокредитования для приобретения новых автомобилей более чем в 50 автосалонах рынка. В рамках предложения розничные клиенты могут получить кредит при подтверждении факта наличия дохода, без проведения анализа платежеспособности.
Главное преимущество кредитного предложения: банк учитывает исключительно факт наличия дохода клиента, без проведения расчёта платёжеспособности, при сумме кредита до 10 млн драмов РА включительно с первоначальным взносом не менее 10% и при сумме кредита от 10 млн до 20 млн драмов РА включительно с первоначальным взносом не менее 25%.
«Рынок новых автомобилей активно растёт, и мы стремимся поддержать этот тренд. Совместно с партнёрами – автодилерами мы упростили процесс покупки, сделав его максимально комфортным. Новое предложение позволяет клиентам получить кредит на выгодных условиях, подтвердив только наличие дохода», – прокомментировал заместитель генерального директора – председателя директората ВТБ (Армения) Тарас Кладченко.
Кредит предоставляется по процентной ставке от 13% до 14% (фактическая ставка: 17%-18․8%) на срок от 1 до 7 лет. Воспользоваться предложением могут физические лица, являющиеся резидентами Республики Армения, с постоянной регистрацией или фактическим местом проживания на территории страны.
Более подробную информацию о кредитном предложении можно узнать на сайте  ВТБ (Армения), в отделениях банка или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.