Այսօր գյուղացին հաճախ անուշադրության է մատնված. Գագիկ Ծառուկյան
ԲՀԿ առաջնորդ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանը շարունակում է մարզային հանդիպումները, այս անգամ նա այցելել է Գեղարքունիքի մարզ։
Գյուղացիների հետ ջերմ ու անմիջական զրույցներից պարզ է դարձել, որ նրանց հուզող խնդիրները շատ են՝ գործազրկություն, արտագաղթ, սոցիալական ծանր պայմաններ։
«Այսօր գյուղացին հաճախ անուշադրության է մատնված։ Որպեսզի մարդիկ կարողանան բարեկեցիկ ապրել իրենց հայրենիքում, պետք է ստեղծել իրական ու կայուն պայմաններ։
Այս այցերից հետո առավել պարտավորված եմ զգում անել հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի մեր ժողովուրդը լավ ապրի, ժպիտը դեմքին լինի և իր կյանքը կարողանա անցկացնել հայրենիքում՝ արժանապատիվ ու բարեկեցիկ պայմաններում»,-նշում է նա։

Гагик Царукян: Сегодня сельский житель часто остается без должного внимания
Лидер партии «Процветающая Армения», бывший депутат Национального Собрания Гагик Царукян продолжает областные встречи – на этот раз он посетил Гегаркуникскую область.
В ходе теплых и непосредственных бесед с жителями сел стало ясно, что волнующих их проблем – множество: безработица, эмиграция, тяжелые социальные условия.
«Сегодня сельский житель часто остается без должного внимания. Чтобы люди могли достойно жить на своей Родине, необходимо создать реальные и устойчивые условия.
После этих визитов я чувствую еще большую обязанность сделать все возможное, чтобы наш народ жил хорошо, с улыбкой на лице и мог проводить свою жизнь на Родине – в достойных и благополучных условиях», – отметил он.