Կրակոց՝ Էկոնոմիկայի նախարարությունում․ ձախ սրունքի հրազենային վնասվածքով հիվանդանոց է տեղափոխվել երիտասարդ տղա
Այսօր՝ ապրիլի 6-ին, կրակոց է հնչել Էկոնոմիկայի նախարարությունում։ Ժամը 18։00-ի սահմաններում Երևանի 103 շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը նշված վայրից Հերացու անվան թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց է տեղափոխել մի քաղաքացու։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, այս պահին դեպքի վայր և հիվանդանոց են մեկնել ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Կենտրոնական բաժնի և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Երևանի քրեական վարչության ծառայողները։ Տեղում պարզվել է, որ վիրավորը մոտ 21 տարեկան տղա է, ով ձախ սրունքի հատվածում ստացել է հրազենային վնասվածք՝ կրակոցի հետևանքով։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական 1-ին բաժին։
Այս պահին իրավապահները պարզում են վիրավորի ինքնությունը։ Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ վիրավորը 21-ամյա Սուրեն Ռուսյանն է։

Выстрел в здании Минэкономики Армении: ранен 21-летний мужчина
6 апреля в здании министерства экономики Армении прозвучал выстрел. Около 18:00 дежурная бригада врачей скорой помощи Еревана доставила одного гражданина в университетскую больницу №1 имени Гераци.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, на место происшествия и в больницу прибыли сотрудники Центрального отдела Главного управления общинной полиции и Ереванского управления Главного управления уголовной полиции МВД Армении.
На месте было установлено, что раненый – молодой человек примерно 21 года, получивший огнестрельное ранение в область левой голени в результате выстрела.
По факту инцидента в Центральном отделе полиции оформлены материалы, которые направлены в Следственный комитет Армении.
В настоящее время правоохранительные органы устанавливают личность пострадавшего. По информации Гагика Шамшяна, им является 21-летний Сурен Русян.