Մայրության աջակցությունը պետք է լինի ոչ թե խոսքով, այլ գործով. Արման Թաթոյան
Միասնության թևեր» քաղաքական ուժի ղեկավար, վարչապետի թեկնածու հայտարարված Արման Թաթոյանը շնորհավորել է կանանց ու մայրերին Մայրության և գեղեցկության օրվա կապակցությամբ.
«Այսօր, ինչպես և ամեն օր, մենք Ձեզ դիմում ենք մեծ սիրով և երախտագիտությամբ։ Հենց ձեր շնորհիվ է ամրանում յուրաքանչյուր ընտանիք ու տուն, իսկ դա նշանակում է՝ ամբողջ մեր երկիրը։ Մենք միշտ ձեզ պարտական կմնանք։
Այսօր մենք ունենք ընդհանուր երազանք։ Երազանք՝ խաղաղ և երջանիկ կյանքի մասին։ Երկրի մասին՝ առանց պատերազմների, որտեղ կարելի է աշխատել, դաստիարակել երեխաներ, ապագա կառուցել։
Եվ մենք անպայման այն կկառուցենք յուրաքանչյուր հայ մոր, յուրաքանչյուր հայ ընտանիքի համար։
Մայրության աջակցությունը պետք է լինի ոչ թե խոսքով, այլ գործով։
Մենք գիտենք, թե դուք ինչ դժվարությունների եք բախվում մայրանալուց հետո և «Միասնության թևերի» թիմով ամեն ինչ կանենք մեր ծրագրերն իրականություն դարձնելու, ձեր կյանքն արժանապատիվ դարձելու համար։
Երիտասարդ ընտանիքներին կտրամադրվի բնակարանային աջակցություն՝ մատչելի հիփոթեքի և սոցիալական բնակարանների միջոցով, ինչը կնպաստի ընտանիքում երեխաների ծննդին։ Ավելին՝ բազմազավակ ընտանիքների համար գործելու է հատուկ հարկային համակարգ․ ընտանիքը յուրաքանչյուր երեխայի համար կունենա չհարկվող եկամուտի շեմ։
Մարզերում ևս մանկապարտեզները կդարձնենք անվճար։ Մենք կաջակցենք, որ ամեն բնակավայրում մանկապարտեզների քանակը համապատասխանի նախադպրոցական տարիքի երեխաների թվին և իրական կարիքներին, որպեսզի կինը տարիներով չսպասի մանկապարտեզում երեխայի հերթին։
Մասնավոր գործատուները կօգտվեն մանկապարտեզ կամ նախակրթարան հիմնելու պետական համաֆինանսավորման ծրագրերից՝ իրենց աշխատակիցների ընտանիքներին օգնելու համար և այլն։
Մենք կանենք ամեն ինչ, որպեսզի պետությունը մեր մայրերին վերաբերվի հարգանքով և պատասխանատվությամբ, նրանք ունենան անվտանգ ու արժանապատիվ կյանք մեր հայրենիքում։

Арман Татоян: Поддержка материнства должна быть не на словах, а на деле
Руководитель политической силы «Крылья единства», кандидат в премьер-министры Армении Арман Татоян поздравил женщин и матерей с Праздником материнства и красоты:
«Сегодня, как и каждый день, мы обращаемся к вам с огромной любовью и благодарностью. Именно благодаря вам укрепляется каждая семья и каждый дом, а это значит, что укрепляется вся наша страна. Мы всегда будем вам обязаны.
Сегодня у нас общая мечта. Мечта о мирной и счастливой жизни. О стране без войн, где мы можем работать, воспитывать детей и строить будущее.
И мы обязательно его построим – для каждой армянской матери, для каждой армянской семьи.
Поддержка материнства должна быть не на словах, а на деле.
Мы знаем, с какими трудностями вы сталкиваетесь после материнства, и вместе с командой «Крыльев единства» мы сделаем все, чтобы воплотить наши планы в жизнь и сделать вашу жизнь достойной.
Молодым семьям будет предоставлена жилищная поддержка, посредством доступных ипотечных кредитов и социального жилья, что будет способствовать рождению детей в семьях. Более того, для многодетных семей будет действовать специальная налоговая система – семья на каждого ребенка будет иметь необлагаемый порог дохода.
В областях мы также сделаем детские сады бесплатными. Мы сделаем так, чтобы количество детских садов в каждом населенном пункте соответствовало числу детей дошкольного возраста и реальным потребностям, чтобы женщинам не приходилось годами ждать очереди, чтобы отдать ребенка в детсад.
Мы сделаем все возможное, чтобы государство относилось к нашим матерям с уважением и ответственностью, чтобы они жили в безопасности и с достоинством на нашей Родине.