Ողբերգական վթար՝ Փաշինյանի համար Սպիտակ մեկնող ՆԳՆ ավտոբուսի մասնակցությամբ
«Իշխանություն» լրատվականի տեղեկություններով՝ Նիկոլ Փաշինյանի «ուրախ ավտոբուսի» հետ դեպի Սպիտակ մեկնող ՆԳՆ ոստիկանական գվարդիայի մասնակցությամբ ավտովթար է տեղի ունեցել: Վթարի հետևանքով մահացել է 1 մարդ, կան բազմաթիվ տուժածներ:
ՆԳՆ-ից հայտնում են. «Ճանապարհատրանսպորտային պատահար՝ Քուչակ-Ապարան ճանապարհին․ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Ապրիլի 11-ին՝ ժամը 7.50-ի սահմաններում, Քուչակ-Ապարան ճանապարհին միմյանց են բախվել ՆԳՆ ոստիկանության գվարդիայի «Հոնդա» ավտոբուսը և «Նիսսան» մեքենա։ Ըստ նախնական տվյալների՝ ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով մահացել է 1, իսկ բուժօգնության դիմել՝ 12 անձ։

Трагическое ДТП – с участием направляющегося для Пашиняна в Спитак автобуса полицейской гвардии МВД Армении
11:59 11/04/2026
По сведениям портала ishkhanutyun.am, с участием автобуса полицейской гвардии МВД Армении, который направлялся с «веселым автобусом» Никола Пашиняна в Спитак, произошло ДТП, вследствие которого 1 человек погиб. Сообщается о многочисленных раненых.
Из МВД Армении сообщают: «ДТП – на дороге Кучак-Апаран, инициировано уголовное производство.
11 апреля, около 7:50, на дороге Кучак–Апаран столкнулись автобус «Хонда» гвардии полиции МВД и автомобиль «Ниссан».
По предварительным данным, в результате дорожно-транспортного происшествия погиб 1 человек, за медицинской помощью обратились 12 человек.