Քեզ թուլություն չի սազում, հա'յ ազգ։ Չե'նք համակերպվելու. Նարեկ Կարապետյան
«Մարդիկ կան, որ մտածում են՝ մեր ազգը քնել է, մարդիկ կան, որ մտածում էին, մեր ազգը նիրհի մեջ է, իրենք էլ ինչ ուզեն, կանեն։ Եթե նրանք տեսնեին այն, ինչ ես եմ տեսնում, իրենք շատ կվախենային»,-Ազատության հրապարակում հրավիրած հանրահավաքում ելույթն այսպես սկսեց «ուժեղ Հաաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը՝ ի նկատի ունենալով հրապարակի բազմամարդ լինելը։
Նա բեմից մի մի քանի կադր արեց՝ ցույց տալու, թե ինչ է կատարվում։
«Ձեզ տեսնելով, այսքան միավորված հայ մարդ տեսնելով՝ ես հասկանում եմ, որ մենք հասնում ենք մեր համախմբման երազանքին։ Իմ ժողովուրդ, բազմակի անգամ հավատացած ու հավատը կորցրած, ես գիտեմ, թե քեզ ինչն է հետ պահում մեզ հավատալուց, քեզ բազմաթիվ անգամներ խոսք են տվել, որ անելու են ամեն ինչ, բայց չեն արել, երբեմն հասկանալով, երբեմն չհասկանալով, արել ենք քայլեր, որոնք թուլացրել են մեր երկիրը։ Քեզ թուլություն չի սազում, հա'յ ազգ։ Չե'նք համակերպվելու»,-ընդգծեց նա։
Կարապետյանն ասաց՝ պատմական այն շրջաններում, երբ մտածել ենք՝ էլ ելք չկա, ճակատագիրը մեր ժողովրդի որդիներից ընտրել է ու ասպարեզ է նետել նրանք, որ փոխեն ընթացքը, ուղղեն մեր երկրի մեջքը։
«10 ամիս առաջ, այն օրը, երբ մենք Սամվել Կարապետյանի հետ այցելեցինք Մայր աթոռ, ես ենթադրել չէի կարող, որ այսօր այստեղ տասնյակ հազարավոր մեր քաղաքացիների հետ միասին պետք է ազդարարենք փոփոխությունների սկիզբը։ Մեզ առաջնորդել է նախախնամությունը, և մենք, ենթարկվելով նրան, արել ենք և անում ենք ամեն ինչ, որպեսզի բերենք այդ փոփոխությունը, որը մեզ այդքան պետք է»,-ասաց Նարեկ Կարապետյանը։
Կուսակցության ներկայացուցիչը թվարկեց ակնկալվող փոփոխություններից մի քանիսը՝ փոխվելու է մեր երկրի վերաբերմունքը մեր ընտանիքներին, աղքատությանը վերջ դնելու համար Հայաստան հոսելու են միլիարդավոր դոլարների իրական ներդրումներ իրական ներդրողներից, հայ մարդը պարապ չի մնալու, աշխատելու է և լավ է ապրելու, փոխվելու են մեր քաղաքները, օտար երկրներից վերադառնալու են մեր բակի ընկերները։
«Դրա համար, իհարկե, պահանջվելու են  ժամանակ, քրտնաջան աշխատանք։ Ես վստահ եմ, որ հայկական ամենամեծ կազմակերպություն ստեղծած անձնավարությունը՝ Սամվել Կարապետյանն իր առաջնորդությամբ կբերի այն հաղթական կետին, որ մենք հաղթահարած կլինենք աղքատությունն ու կունենանք բարեկեցիկ երկիր։ Մենք չենք լինելու անցյալի ստվերը, մենք պետք է լինենք բարձունքը ապագայի, բարձր նշաձող դնենք։ Մեր հայրենիքը մանոր-մունր ռեմոնտների համար չի ստեղծվել»,-ասաց բանախոսը։

«Есть люди, которые думают, что наш народ спит, что он находится в состоянии дремоты, и они могут делать все, что захотят. Если бы они увидели то, что вижу я, они бы сильно испугались», – так начал свое выступление на митинге на площади Свободы в Ереване 11 апреля член совета возглавляемой бизнесменом и благотворителем Самвелом Карапетяном партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян, имея в виду многочисленных собравшихся на площади.
Он со сцены сделал несколько кадров, чтобы показать происходящее.
«Видя вас, видя настолько объединенный армянский народ, я понимаю, что мы приближаемся к нашей мечте о сплочении. Мой народ, многократно веривший и терявший веру, я знаю, что мешает тебе верить нам: тебе много раз давали обещания, но не выполняли их. Иногда осознанно, иногда нет, совершались шаги, которые ослабляли нашу страну. Слабость тебе не к лицу, армянский народ. Мы не смиримся», – подчеркнул он.
Нарек Карапетян напомнил: в те или иные периоды в истории, когда казалось, что выхода нет, судьба выбирала из сынов народа тех, кто способен изменить ход событий и помочь нации выпрямить спину.
«10 месяцев назад, в тот день, когда мы вместе с Самвелом Карапетяном посетили Первопрестольный Святой Эчмиадзин, я не мог предположить, что сегодня мы вместе с десятками тысяч наших граждан объявим о начале перемен. Так было предопределено, и, следуя провидению, мы сделали и делаем все, чтобы обеспечить эти перемены, которые нам так необходимы», – сказал Нарек Карапетян.
Представитель партии перечислил ряд ожидаемых изменений: изменится отношение государства к семьям, для преодоления бедности в Армению придут реальные инвестиции на миллиарды долларов, люди будут работать и достойно жить, преобразятся города, а соотечественники начнут возвращаться из-за рубежа на Родину.
«Для этого, конечно, потребуются время и упорный труд. Я уверен, что Самвел Карапетян, как человек, создавший одну из крупнейших армянских организаций, своим лидерством приведет нас к победной точке, где мы преодолеем бедность и построим благополучную страну», – заявил он.