Հիվանդանոց դիմած 12 ոստիկաններից 3-ին բուժօգնություն է ցուցաբերվել. ԱՆ
Այսօր վաղ առավոտյան՝ Քուչակ-Ապարան ճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական վթարի հետևանքով բուժօգնության դիմած 12 անձանցից 3-ին է բուժօգնություն ցուցաբերելու կարիք եղել։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց ԱՆ խոսնակ ՄԱրիամ Ծատրյանը։
«Նրանք ենթարկվել են հետազոտության, ստացել անհրաժեշտ բուժօգնություն։ Այս պահին բոլոր դիմածները դուրս են գրվել։ Նրանց առողջական վիճակը բավարար է, որևէ լուրջ բարդություն չկա»,-ասաց ԱՆ խոսնակը։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 11-ին՝ ժամը 7.50-ի սահմաններում, միմյանց են բախվել ՆԳՆ ոստիկանության գվարդիայի «Հոնդա» ավտոբուսը և «Նիսսան» մեքենա։ Ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով մահացել է 1 անձ։ Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։

ДТП с автобусом полиции в Армении: Минздрав сообщил о состоянии пострадавших
В результате произошедшего рано утром 11 апреля дорожно-транспортного происшествия на автодороге Кучак-Апаран за медицинской помощью обратились 12 человек, из которых троим потребовалась медицинская помощь. Об этом сообщила пресс-секретарь главы Минздрава Армении Мариам Цатрян.
По ее словам, пострадавшие прошли обследование и получили необходимую помощь. «В настоящее время все обратившиеся выписаны, их состояние оценивается как удовлетворительное, серьезных осложнений не зафиксировано», – сказала Цатрян.
Как сообщалось ранее, 11 апреля около 07:50 на указанном участке дороги столкнулись автобус гвардии полиции МВД Армении («Honda») и автомобиль «Nissan». В результате ДТП один человек погиб.