Մրգաշենում սպանությունը կատարել են եղբայրներ, որոնցից մեկն անչափահաս է․ ՔԿ
«Մրգաշենում ապրիլի 13-ին տեղի ունեցած սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարված քննչական և օպերատիվ-հետախուզական գործողությունների և միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ արարքը կատարել են եղբայրներ, որոնցից մեկն անչափահաս է»,- այս մասին հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Կիմա Ավդալյանը՝ մանրամասնելով․
«Նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ եղբայրները ապրիլի 13-ին Ա.Ա.-ին կյանքից ապօրինաբար զրկելու ուղղակի դիտավորությամբ, փոխլրացնելով միմյանց գործողությունները՝ սուր կտրող-ծակող գործիքներով բազմաթիվ հարվածներ են հասցրել վերջինիս մարմնի տարբեր հատվածներին՝ սպանելով նրան:
Եղբայրներից մեկի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով (մի խումբ անձանց կողմից կատարված սպանությունը), իսկ անչափահասի նկատմամբ՝ 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանությունը): Վերջիններիս վերաբերյալ կայացվել են ձերբակալման որոշումներ»:

Подробности убийства стоматолога в селе Мргашен: преступление совершили братья, один из которых является несовершеннолетним
13:31 14/04/2026
По факту убийства стоматолога, совершенного 13 апреля в селе Мргашен Котайской области Армении, инициировано уголовное производство, сообщила пресс-секретарь Следственного комитета(СК) РА Кима Авдалян.
Следствием установлено, что преступление совершили братья, один из которых является несовершеннолетним.
«В ходе предварительного расследования получены фактические данные о том, что 13 апреля братья, вынашивая прямой умысел на незаконное лишение А.А. жизни, взаимно дополняя действия друг друга, убили его, нанеся последнему множественные удары острым колюще-режущим предметом.
В отношении одного из братьев начато публичное уголовное преследование по пункту 8 части 2 статьи 155 (убийство, совершенное группой лиц), а в отношении несовершеннолетнего – по части 1 статьи 155 (убийство) УК РА. Принято решение об их задержании», - указала Авдалян.