ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարծում է, որ Իրանի հետ հրադադարի ռեժիմը երկարաձգելու անհրաժեշտություն չի լինի։ Այդ մասին հայտնել է ABC հեռուստաալիքի լրագրող Ջոնաթան Կարլը։
Ըստ Կարլի ամերիկացի առաջնորդի հետ զրույցի ժամանակ վերջինս իրեն ասել է, որ չի քննարկում Իսլամական Հանրապետության հետ հրադադարի երկարաձգման հարցը և «չի կարծում, որ դա անհրաժեշտ կլինի»։
«Կարծում եմ՝ դուք կտեսնեք երկու զարմանահրաշ օր։ Ես իսկապես հավատում եմ դրան»,-իր X էջում Թրամփին մեջբերել է լրագրողը ։ Ավելի վաղ Associated Press-ը հայտնել էր, որ ԱՄՆ-Իրան բանակցությունների նոր փուլը կարող է տեղի ունենալ ապրիլի 16-ին։
Հարցին, թե արդյոք հակամարտությունը կավարտվի համաձայնագրով, Թրամփը պատասխանել է, որ այն «այսպես թե այնպես կավարտվի»։ «Կարծում եմ՝ համաձայնագիրը նախընտրելի է, քանի որ այդ դեպքում նրանք կարող են վերականգնել երկիրը»,-ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, ասել է ԱՄՆ ղեկավարը։

U.S. President Donald Trump said on Tuesday that he wasn't thinking about extending the ceasefire with Iran.
In an interview with ABC News, Trump said he didn't think it would be necessary to extend the truce, Xinhua reported.
Claiming that there are "amazing two days ahead," Trump said that he prefers a deal to end the war so that Iran could begin the rebuilding process.
"They (Iran) really do have a different regime now," he said. "We took out the radicals."
Earlier in the day, Trump told FOX News that the war against Iran is "very close" to completion, and that Iran wants to make a deal "very badly."
A two-week ceasefire between Iran and the United States took effect on Wednesday, followed by lengthy talks between the Iranian and U.S. delegations in Islamabad, which failed to lead to an agreement.