Արյունալի 2-րդ հարձակումը Թուրքիայում դպրոցի վրա
Թուրքիայում մեկ օրվա ընթացքում երկրորդ դպրոցն է հարձակման ենթարկվել։ Քահրամանմարաշ քաղաքի ավագ դպրոցում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով չորս մարդ զոհվել է, 20 մարդ՝ վիրավորվել։ Այս մասին  հայտնում է  «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով նահանգապետ Մյուքերեմ Ունլյուերի խոսքերը։
«Կրակոցների հետևանքով զոհվել է մեկ ուսուցիչ և երեք աշակերտ։ Վիրավորվել է առնվազն 20 մարդ», - լրագրողներին ասել է նահանգապետը։
Հիշեցնենք, որ երեկ Թուրքիայում մեկ այլ դպրոց էր հարձակման ենթարկվել; Դպրոցի նախկին սաներից 19-ամյա պատանին որսորդական հրացանից կրակ էր բացել Թուրքիայի հարավ-արևելքում գտնվող Շանլըուրֆա նահանգի ավագ դպրոցի վրա, որի հետևանքով վիրավորվել էր 16 մարդ։

Второй за два дня случай стрельбы в школе в Турции: погибли учитель и 3 ученика
Жертвами стрельбы в средней школе в турецком Кахраманмараше стали четыре человека, пострадали 20, сообщил губернатор провинции Мюкеррем Унлюэр. Его слова приводит РИА Новости.
Неизвестный устроил стрельбу в школе на востоке Турции в городе Кахраманмараш.
"Жертвами стрельбы стали учитель и трое учеников. Пострадали не менее 20 человек", - заявил журналистам губернатор.
По его словам, напавший на школу покончил с собой, речь идет об ученике. "Он пришел в школу с пятью единицами оружия, по всей видимости, оно принадлежит его отцу - бывшему полицейскому", - уточнил Унлюэр.
Во вторник бывший ученик напал с дробовиком на лицей на юго-востоке Турции в провинции Шанлыурфа, в результате инцидента пострадали 16 человек, никто не погиб, сообщил во вторник губернатор провинции Хасан Шылдак.