Այս պահին բերման ենթարկված անձանց թիվն արդեն հասել է 14-ի։ Լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է փաստաբան Յուրա Իվանյանը՝ խոսելով Արտաշատում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամների բերման ենթարկման մասին։
Նրա խոսքով, առավոտվանից փորձում են ճշտել, թե որտեղ են տարվել նրանք, ի՞նչ կարգավիճակ ունենք, սակայն որևէ ինֆորմացիա չի տրամադրվում։
«Որևէ տեղեկություն չունենք, թե ինչի համար են այդ անձանց տարել, ի՞նչ մեղադրանքով, ի՞նչ կասկածանքով»,-ասաց փաստաբանը։
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ «ուժեղ հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչ Գոհար Մելոյանն ահազանգեց, որ կուսակցության ընտրական ցուցակից մեկ կին ու կուսակցության համակիրներ են բերման ենթարկվել։

Адвокат: 14 сторонников партии «Сильная Армения» подвергнуты приводу в Арташате
Число подвергнутых приводу в Арташате сторонников партии "Сильная Армения", возглавляемой предпринимателем и благотворителем Самвелом Карапетяном, достигло 14.  Об этом в беседе с журналистами заявил адвокат Юра Иванян.
По его словам, с самого утра пытаются выяснить, куда были доставлены эти лица и в каком статусе они находятся, однако какой-либо информации не предоставляется.
«У нас нет никакой информации — ни о причинах привода, ни о предъявленных обвинениях, ни даже о подозрениях», — отметил адвокат։
Напомним, ранее представитель партии «Сильная Армения» Гоар Мелоян сообщила, что были подвергнуты приводу женщина из избирательного списка партии, а также сторонники политической силы.