Հրանտ Հակոբյանը նշանակվել է Կոնվերս Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն, տնօրինության նախագահ
Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ն հայտարարում է Հրանտ Հակոբյանի նշանակման մասին՝ որպես Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն, տնօրինության նախագահ։
Հրանտ Հակոբյանը 2019 թվականի օգոստոսից զբաղեցրել է գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալի պաշտոնը, իսկ 2017 թվականի փետրվարից՝ ֆինանսական տնօրենի։ Նա միացել է Կոնվերս Բանկին 2011 թվականին՝ որպես գլխավոր գործադիր տնօրենի խորհրդական, զբաղեցրել է մի շարք ղեկավար պաշտոններ։
Մինչ Կոնվերս Բանկին միանալը, աշխատել է Corporación América ընկերությունում (Բուենոս Այրես)։ Նա ունի տնտեսագիտության բակալավրի աստիճան Բուենոս Այրեսի համալսարանից, ինչպես նաև բիզնեսի կառավարման մագիստրոսի աստիճան՝ Կոլումբիայի համալսարանից։ Հրանտ Հակոբյանը նաև BACEE-ի (Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի բանկային ասոցիացիա) տնօրենների խորհրդի անդամ է։
Կոնվերս Բանկը շարունակում է հավատարիմ մնալ իր ռազմավարության հետևողական իրականացմանը, Հայաստանի ֆինանսական համակարգում դիրքի ամրապնդմանը, հաճախորդների հետ հարաբերությունների հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև պրոդուկտների, ծառայությունների և տեխնոլոգիական հնարավորությունների շարունակական առաջխաղացմանը։
«Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ն ունիվերսալ բանկ է, որը գործում է Հայաստանի Հանրապետությունում և առաջարկում է բանկային ծառայությունների լայն շրջանակ՝ ֆիզիկական անձանց, փոքր և միջին ձեռնարկություններին, ինչպես նաև կորպորատիվ հաճախորդներին։

Грант Акопян назначен Генеральным исполнительным директором и Председателем Директората Конверс Банка
16:45 16/04/2026
ЗАО «Конверс Банк» объявляет о назначении Гранта Акопяна на должность Генерального исполнительного директора и Председателя Директората Банка.
Грант Акопян занимает должность заместителя Генерального исполнительного директора с августа 2019 года и Финансового директора с февраля 2017 года. К команде Конверс Банка он присоединился в 2011 году в качестве советника Генерального исполнительного директора и за это время занимал ряд руководящих должностей в Банке.
До присоединения к Конверс Банку Грант Акопян работал в компании Corporación América в Буэнос-Айресе. Он имеет степень бакалавра экономики Университета Буэнос-Айреса, а также степень MBA Колумбийского университета. Является членом Совета директоров BACEE (Банковская ассоциация стран Центральной и Восточной Европы).
Конверс Банк продолжит реализацию своей стратегии, укрепляя позиции в финансовой системе Армении, развивая отношения с клиентами и совершенствуя продукты, услуги и технологические решения.
О Конверс Банке
ЗАО «Конверс Банк» — универсальный банк, действующий в Армении и предоставляющий широкий спектр банковских услуг физическим лицам, малому и среднему бизнесу, а также корпоративным клиентам.