Հրանտ Հակոբյանը նշանակվել է Կոնվերս Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն, տնօրինության նախագահ
Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ն հայտարարում է Հրանտ Հակոբյանի նշանակման մասին՝ որպես Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն, տնօրինության նախագահ։
Հրանտ Հակոբյանը 2019 թվականի օգոստոսից զբաղեցրել է գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալի պաշտոնը, իսկ 2017 թվականի փետրվարից՝ ֆինանսական տնօրենի։ Նա միացել է Կոնվերս Բանկին 2011 թվականին՝ որպես գլխավոր գործադիր տնօրենի խորհրդական, զբաղեցրել է մի շարք ղեկավար պաշտոններ։
Մինչ Կոնվերս Բանկին միանալը, աշխատել է Corporación América ընկերությունում (Բուենոս Այրես)։ Նա ունի տնտեսագիտության բակալավրի աստիճան Բուենոս Այրեսի համալսարանից, ինչպես նաև բիզնեսի կառավարման մագիստրոսի աստիճան՝ Կոլումբիայի համալսարանից։ Հրանտ Հակոբյանը նաև BACEE-ի (Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի բանկային ասոցիացիա) տնօրենների խորհրդի անդամ է։
Կոնվերս Բանկը շարունակում է հավատարիմ մնալ իր ռազմավարության հետևողական իրականացմանը, Հայաստանի ֆինանսական համակարգում դիրքի ամրապնդմանը, հաճախորդների հետ հարաբերությունների հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև պրոդուկտների, ծառայությունների և տեխնոլոգիական հնարավորությունների շարունակական առաջխաղացմանը։
«Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ն ունիվերսալ բանկ է, որը գործում է Հայաստանի Հանրապետությունում և առաջարկում է բանկային ծառայությունների լայն շրջանակ՝ ֆիզիկական անձանց, փոքր և միջին ձեռնարկություններին, ինչպես նաև կորպորատիվ հաճախորդներին։

Grant Akopian Appointed CEO and Chairman of the Management Board of Converse Bank
Converse Bank CJSC announces the appointment of Grant Akopian as Chief Executive Officer and Chairman of the Management Board of the Bank.
Mr. Akopian has served as Deputy Chief Executive Officer since August 2019 and as Chief Financial Officer since February 2017. He joined Converse Bank in 2011 as Adviser to the Chief Executive Officer and has since held a number of senior executive positions within the Bank.
Before joining Converse Bank, Mr. Akopian worked at Corporación América in Buenos Aires. He holds a bachelor’s degree in economics from the University of Buenos Aires and an MBA from Columbia University. He is also a member of the Board of Directors of BACEE (Banking Association for Central and Eastern Europe).
Converse Bank remains committed to the consistent implementation of its strategy, the strengthening of its position in the Armenian financial system, the further development of client relationships, and the continued advancement of its products, services, and technological capabilities.
Converse Bank CJSC is a universal bank operating in Armenia and providing a wide range of banking services to individuals, small and medium-sized enterprises, as well as corporate clients.